Kompleksi - Ventus - Sport Center - Pishina
Duke shfaqur rezultatet 1 nga 5 e 5

Temė: Fjala 'pushteti i se mires dhe se keqes'

 1. #1
  !!!!! Avatari i ina@ina@ina
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  24
  Postime
  1,252
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  236

  Gabim Fjala 'pushteti i se mires dhe se keqes'

  Shpesh i themi vetes;Sa e rendesishme eshte te degjohesh,te kuptohesh nga te tjeret,te shprehesh ndjenjat,bindjet dhe te degjosh e te kuptosh ato te te tjereve.
  Keshtu arrijme ne pohimin"Fjala pushteti i se mires dhe se keqes"
  A mund ta zhvilloni kete ide ne forme eseje....
  p.s..Kjo eshte tema e esese qe u dha ne provimet e matures vjet...Nese doni mund te matni forcat nese arrini te beni dicka te mire qe ia vlen te lexohet nga te tjeret...


  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ina@ina@ina : 02-11-08 nė 16:19
  .."Per nje burre dashuria eshte nje pjese e jetes, per nje grua eshte gjithe ekzistenca"...

 2. #2
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  146

  Gabim

  sepse fjala eshte me e rende se plumbi prandaj.....eshte pushtet i se mires e se keqes sepse mjafton nje fjale e dikujt qe nje person te ngrihet ne majat me te larta ose te fundoset ne greminat e jetes.....e fjala ka nje te keqe...po u tha,sterhiqet me mbrapsht...


 3. #3
  VIP Avatari i Nostra_22
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Loading...
  Mosha
  32
  Postime
  3,428
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  96

  Gabim

  Mbetet pushtet, gjithsesi...

  Prezenca juaj s'do te jetė kurrė nė lartėsinė e mungesės suaj.:kokes:

  Fetė janė si xixėllonjat, pėr tė ndriēuar kanė nevojė pėr errėsirė:syze:

  Dituria mė pėrndjek, por unė jam mė i shpejtė !!!

 4. #4
  PinkAngel Avatari i Goc_Tonerllikse
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,663
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  64

  Gabim

  e mira dhe e keqja nuk kane fund dhe kane pushtet te dyja
  dhe pse kjo e dyta mbizoteron


  If you could only see the you I see when I see you seeing me you would never see yourself so differently, believe me.

 5. #5

  Anėtarėsuar
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
  Mosha
  25
  Postime
  50
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  45

  Gabim

  Fjala te vret por eshte edhe fjala qe te ben te lumtur....Ajo eshte e plotfuqishme...


  Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!

  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Nostra_22 : 02-11-08 nė 18:22

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •