Kompleksi - Ventus - Sport Center - Pishina
Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatet 1 nga 20 e 31

Temė: Cilat kostume shqipe ju plq??

 1. #1
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim Cilat kostume shqipe ju plq??

  kostumet e ciles trev ju plq ma shum, perveq ato te qyteteve ku keni lind???

  mu prsh m'plq shum kostumet e rugoves dhe ato arbereshe edhe ato drenicake kuptohet + edhe "ata burrat me fustana":-P, ata t'jugut kom fjalen amo jo ata sikur greket qe duket sikur minifund, mu m'plq ata deri posht gjunit...

  ps: m'plq edhe kiltat skocez veq ska lidhje me tem..
  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ida angel : 16-02-12 nė 21:17 Arsyeja: rregullim videosh
  mos um asish be :isterik:

 2. #2
  Anėtar i Respektuar Avatari i Gjarperesha
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  3,828
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  88

  Gabim

  Mirdites

  Mė vėshtirė pėr mua Eshte shėrimi i sinqeritetit...

 3. #3
  Anėtar i Nderuar
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  2,508
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  69

  Gabim

  Me plq tirqit e bardh(pa fustan) dhe me plis te rrumbullakt..si ata ne KS
  ktu hyjn dhe ajo veshja e Rugoves..me ata shalla..te bukur te bukur..kurse femrat me plq dimijat kosovare


 4. #4
  ђєค๔ђยภtєг Avatari i Hard Styler
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,406
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  778

  Gabim

  Po normale qe ato te anes time...fustanella pale pale ...si ata burrat e pare...dhe guna ne krahe

  burre me mustaqe...jo burre me regina

  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 5. #5
  Homo Homini Lupus Avatari i Cyber_Spartacus
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Atje ku fluturojne shqiponjat
  Postime
  9,866
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  764

  Gabim

  Dicka te tille kishe ne mendje o Hardy :p
  [ame=http://www.youtube.com/watch?v=7iF1PtTznfw]YouTube - Albanian National Costume - Kilt - Fustanella[/ame]

  Njeriu eshte me pak vetevetja kur flet per veten e tij.... Jepi nje maske dhe do mesosh te verteten .... Oskar Uaild

 6. #6
  Kate 💖 Avatari i ida angel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,261
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2055

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hard Styler Shiko postimin
  Po normale qe ato te anes time...fustanella pale pale ...si ata burrat e pare...dhe guna ne krahe
  te njejten gje do thoja dhe une.


  I love you daddy
  :flamuri:

 7. #7
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Drenicė
  Mosha
  22
  Postime
  352
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  Mua mpelqejn Veshja e Drenices me plis rrumbullak e me tirqi te bardh
  Do ja bashkangjis disa video per drenicen

  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ida angel : 16-02-12 nė 21:20 Arsyeja: rregullim videosh
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 8. #8
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga K|nG Shiko postimin
  Mua mpelqejn Veshja e Drenices me plis rrumbullak e me tirqi te bardh
  Do ja bashkangjis disa video per drenicen

  YouTube - Niti Drenica

  YouTube - Kenge e Kamber Loshit - Dervish Shaqa
  n'Drenic i kan tjerqit edhe ngjyr kafe...tash spo muj me gjet vallen e drnices se aty kallxon tamon kustumet drenicake + kan edhe ata dy kraht n'xhamadan, si shqiponje:kercim:....ajo veshja me tufa, a din veshje e nuses t'drenices, edhe ajo osht fantazi..

  mos um asish be :isterik:

 9. #9
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Drenicė
  Mosha
  22
  Postime
  352
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shiHanny!! Shiko postimin
  n'Drenic i kan tjerqit edhe ngjyr kafe...tash spo muj me gjet vallen e drnices se aty kallxon tamon kustumet drenicake + kan edhe ata dy kraht n'xhamadan, si shqiponje:kercim:....ajo veshja me tufa, a din veshje e nuses t'drenices, edhe ajo osht fantazi..
  Per ato e ksha fjalen e di zakonisht ka edhe tirq boj kafe por me pelqejn me shum te bardhet por dhe ngjyr kafe jan shum te bukur une vi nga drenica e di mir se qfare jan dhe ajo nusja e drenices vetem asi perdorin nga ana jon

  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 10. #10
  Anėtar i Nderuar Avatari i Ghost
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  23
  Postime
  3,259
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  87

  Post

  kostumet tracionale kosovare nuk me pelqejn po ashtue edhe te asnje vendi por me pelqejn te atyre vendeve qe ata njerz veshin keso lloj rrobash si ne fotot e bashkangjitura

  Imazhet E Bashkangjitura Imazhet E Bashkangjitura
  I have no special talent.
  I am only passionately curious...
  A question that sometimes drives me hazy:
  am I or are the others crazy ? (A.E)

 11. #11
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Drenicė
  Mosha
  22
  Postime
  352
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  Ja keto jan teshat e drenices per ndryshe Vjoleta kukaj e kam shum te aferme

  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ida angel : 16-02-12 nė 21:22
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 12. #12
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga K|nG Shiko postimin
  Per ato e ksha fjalen e di zakonisht ka edhe tirq boj kafe por me pelqejn me shum te bardhet por dhe ngjyr kafe jan shum te bukur une vi nga drenica e di mir se qfare jan dhe ajo nusja e drenices vetem asi perdorin nga ana jon
  ka edhe tjerqi t'zi..edhe un gjys drenicake jom dhe m'plq shum senet e asaj ane, edhe ata pshtjellakat e bardh, gjyshja jem i nreqke vet me dor, ja ngjitke ato rruzat e lulat e sene..

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ghost Shiko postimin
  kostumet tracionale kosovare nuk me pelqejn po ashtue edhe te asnje vendi por me pelqejn te atyre vendeve qe ata njerz veshin keso lloj rrobash si ne fotot e bashkangjitura
  mu nryshe nga ti m'kish pelqy shum nqs n'Kosove n'ditet e perditshem kishin mu perdor halo kostumet tradicionale...

  mos um asish be :isterik:

 13. #13
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  yep ato t'Vjoletes jon tamon drenicake por ka edhe shum kostume tjera, Drenica ka lloj lloj...

  mos um asish be :isterik:

 14. #14
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Drenicė
  Mosha
  22
  Postime
  352
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  ka edhe tjerqi t'zi..edhe un gjys drenicake jom dhe m'plq shum senet e asaj ane, edhe ata pshtjellakat e bardh, gjyshja jem i nreqke vet me dor, ja ngjitke ato rruzat e lulat e sene..
  Mvjen mir qe je gjyesm drenicake po pra ja shum lloje dhe te gjitha perdoren asnje nuk eshte e len me nje ane

  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 15. #15
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Cyber_Spartacus Shiko postimin
  Dicka te tille kishe ne mendje o Hardy :p
  YouTube - Albanian National Costume - Kilt - Fustanella
  kshtu fustani mu kan i gjat m'plq....

  mos um asish be :isterik:

 16. #16
  Struga zemra Ilirides Avatari i polisi_tajrush
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ne Mergim
  Postime
  1,017
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  55

  Gabim

  kto veshje me pelqejn me se shumti ,sidomos e burrave

  www.youtube.com/watch?v=UiBf2mDio-Y

  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ida angel : 16-02-12 nė 21:27 Arsyeja: rregullim videosh
  NJĖ ĖSHTĖ SHQIPĖRIA

  Menjat flamur Perėndia
  Me dorė t'vet e ka shkru
  Pėr shqiptarėt dot t'jetė Shqipnia
  Kush e prek,qoftė mallku...!

 17. #17
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga polisi_tajrush Shiko postimin
  kto veshje me pelqejn me se shumti ,sidomos e burrave

  YouTube - Violet kukaj hajde hyn ne valle
  veshjet kosovare po menon ateher ose ma mir me thon veshjet geg...

  mos um asish be :isterik:

 18. #18
  Struga zemra Ilirides Avatari i polisi_tajrush
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ne Mergim
  Postime
  1,017
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  55

  Gabim

  me qe jam geg vet them e gegeve , po ashtu dhe e kosoves me pelqen shummm

  NJĖ ĖSHTĖ SHQIPĖRIA

  Menjat flamur Perėndia
  Me dorė t'vet e ka shkru
  Pėr shqiptarėt dot t'jetė Shqipnia
  Kush e prek,qoftė mallku...!

 19. #19
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga polisi_tajrush Shiko postimin
  me qe jam geg vet them e gegeve , po ashtu dhe e kosoves me pelqen shummm
  kostumet geg ngjajn mes veti..

  mos um asish be :isterik:

 20. #20
  Veri investigatio Avatari i alfonci
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Perpara kompjuterit
  Postime
  3,047
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  122

  Gabim

  te Malesise se Madhe

  Udha e mbarė se erdh pranvera, shko, dallėndyshe tue fluturue, prej Misirit n'dhena tjera, fusha e male tue kėrkue; n'Shqipni shko, pra, fluturim, shko nė Shkodėr, n'qytetin tim. - Filip Shiroka

  "Unė jam mirė kur asht mirė Shqipnia" - Isa Boletini

  Shqiperise nuk i ka ardhur asgje e mire nga lindja; pervec diellit.

Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •