Kompleksi - Ventus - Sport Center - Pishina
Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatet 1 nga 20 e 21

Temė: C'eshte martesa ?

 1. #1
  Anėtar i ri Avatari i TIGRI
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  san marino
  Postime
  607
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  52

  Gabim C'eshte martesa ?

  Martesa eshte nevoje, obligim ,rregull, kurorezim apo kufizim dashurie ?

  Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Nostra_22 : 07-09-08 nė 20:48

 2. #2
  Anėtar i ri Avatari i diall
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Neper endrrat e saj dhe ngatrrimin e endrres sime
  Mosha
  26
  Postime
  323
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  47

  Gabim

  Martesa ehste frut i Dashuris sic ehste edhe femija qe do te vi nga kjo dashur iqns ajo egziston midis nje cifti me pas ato se duan njeri tjetrin vetem per hater te femis rrine me njeri tjetrin hahaha

  : IO E TE... 3 MSC :

 3. #3
  Kate 💖 Avatari i ida angel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,261
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2055

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TIGRI Shiko postimin
  Martesa eshte nevoje, obligim ,rregull, kurorezim apo kufizim dashurie ?
  te gjitha nga pak edhe nevoj(familja eshte e shenjt),edhe rregull (i vendosur si nga shoqeria dhe nga ligji),edhe kurorezim (sepse kurorezon ndjenjen e dashuris reciproke qe egziston mes partnerve.)


  I love you daddy
  :flamuri:

 4. #4
  VIP Avatari i Bianca SK
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Al calduccio nel cuore della mia famiglia....:)
  Postime
  3,994
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  118

  Gabim

  Martesa eshte nje keshtjelle,qe ata qe jane jashte duan te futen brenda e ata qe jane brenda duan te dalin jashte....

  Non c'č un amica migliore di una sorella , e non c'č una sorella migliore di te.

 5. #5
  FORCAT RENEA Avatari i albstudent
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  VLORE - TEPELENE - TIRANE
  Mosha
  29
  Postime
  886
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  48

  Gabim

  Martesa eshte kurorezimi i ndjenjave dashurise dhe respektit te sapomartuarve

  tO bE oR NoT tO bE

 6. #6
  VIP Avatari i Nostra_22
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Loading...
  Mosha
  32
  Postime
  3,428
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  96

  Gabim

  Martesa eshte nje rregull shoqeror, qe mundeson mbarevajtjen e rregullave natyrore.
  Eshte kusht qe na dallon nga kafshet, ata qe i dallon ne fakt.


  Prezenca juaj s'do te jetė kurrė nė lartėsinė e mungesės suaj.:kokes:

  Fetė janė si xixėllonjat, pėr tė ndriēuar kanė nevojė pėr errėsirė:syze:

  Dituria mė pėrndjek, por unė jam mė i shpejtė !!!

 7. #7
  DODONA hajmali Avatari i mirela
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Postime
  1,031
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  66

  Gabim

  Nje e keqe e domosdoshme


 8. #8
  Anėtar i Nderuar Avatari i Briciolo
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  varavingo
  Postime
  2,387
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  106

  Gabim

  Martesa eshte beselidhja e dashurise midis dy personave.

  Gjeja qe me vjen shume keq eshte se ciftet mashkull-femer po fillojne e po i japin gjithmone e me pak rendesi marteses, ndersa ciftet gay po e kerkojne kete te drejte!

  Te jete kaq e keqe dhe e pavlere martesa?
  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 9. #9
  tifoz i cmendur i INTERIT Avatari i Brigadieri
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  Atje ku prania ime eshte e domosdoshme.
  Postime
  424
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  52

  Gabim

  Disa perkufizime pėr martesėn...
  Perkufizimi fetar:Martesa ėshtė akt religjioz nė tė cilėn fitojmė njė tė gozhduar mė shumė dhe njė virgjėreshė mė pak.
  Perkufizimi juridik:Martesa ėshtė burgim i pėrjetshėm nė tė cilėn i gjykuari mund tė lirohet vetėm pėr shkak tė sjelljeve tė kėqija.
  Perkufizimi jetėsor:
  Asnjė femėr nuk fiton atė pėr ēka shpreson dhe asnjėmashkull nuk ka mė shpresė pėr atė qė fiton.
  Perkufizimi matematik:
  Shuma e monotonisė, mohim i lirisė, shumėzimi i pėrgjegjėsisė, ndarja e tė hollave.
  Perkufizimi real:
  Mėnyra mė e mirė pėr t'u mėrzitur.
  Perkufizimi ushtarak:
  E vetmja luftė ku flemė me armikun.
  Perkufizimi filozofik:
  Vendi ku ndėrsjelltazi zgjidhen dhe ndahen problemet, tė cilat nuk do ti kishim patur po tė mos ishim tė martuar.
  Dhe tani si ka tingėlluar e gjitha para vendimit “PO”, dhe si tingėllon mė pas…
  Para: 2 herė nė ditė
  Pas: 2 herė nė muaj
  Para: Ti mė le pa frymė
  Pas: Po ma zė frymėn
  Para: Mos u ndal !
  Pas: Mos ja nis !
  Para: Ethet e tė shtunės mbrėma
  Pas: Futboll tė mėrkurėn mbrėma
  Para: Pyes veten ē‘farė do tė kisha bėrė pa tė
  Pas: Pyes veten ē‘farė tė bėj me tė
  Para: Erotike
  Pas: Neurotike
  Para: Mbrėmė e bėmė “atė punė” nė divan
  Pas: Mbrėmė kam fjetur nė divan
  ...FUND.
  HTML style attribute

  Remember to keep yourself alive there is nothing important than that.:canna:

 10. #10
  FORCAT RENEA Avatari i albstudent
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Vendndodhja
  VLORE - TEPELENE - TIRANE
  Mosha
  29
  Postime
  886
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  48

  Gabim

  martesa esht si puna e anijeve kozmike qe mund te nisen me sukses drejt hapsires por vjen nje moment qe rruges shkaterrohen

  tO bE oR NoT tO bE

 11. #11
  мαи ωιтн α мιѕѕιои Avatari i Loverboy
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  WorLd 0f dReAms
  Mosha
  30
  Postime
  13,303
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  2434

  Gabim

  Martesa eshte nje institucion i shenjte. Eshte nje hap i rendesishem, ku pas ketij hapi mund te jemi te lumtur ku, pa marre parasysh shqetesimet qe mund te na gjejne, pa marre parasysh veshtiresite ne te cilat do te hasmii ne rrugen tone te jetes, pa marre parasysh semundjet dhe rrethanat e padeshiruara, cdohere do t'i presim ato sikur ta kemi pas shpine nje fortese te sigurte dhe ne brendesinė e se ciles do te mund edhe per pak kohe t'i lėmė anash te gjitha streset dhe friken dhe te jemi te dashur nga dikush.

  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 12. #12
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  146

  Gabim

  martesa eshte bashkimi ligjor i dy individeve femer mashkull(megjithese tani lejohen edhe martesat me gjini te njejta)...bashkim ky i miratuar nga shoqeria,familja,ligji..dhe qe ndajne se bashku marrdheniet kulturore,ekonomike,seksuale............nuk esht obligim..por nje vendim i marre nga te dyja palet!


 13. #13
  demton_rende_shendetin Avatari i fight_cllub_al
  Anėtarėsuar
  Sep 2008
  Vendndodhja
  roma
  Mosha
  27
  Postime
  2,085
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  138

  Gabim

  pik fillimi i krijimit te nje familje

  fjalt e mia ma t'kqija jan ma te mira se tuat ma t'mirat....

 14. #14
  Anėtar i ri Avatari i nεω|βórη_ζhıccα
  Anėtarėsuar
  Aug 2008
  Mosha
  24
  Postime
  154
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  46

  Gabim

  martesa esht per me bo fmi...mi rrit fmit...me kqyr edhe fmiun e madh burrin....se edhe burri esht si fmija....e me jetu bashk...sikur kur lujshmi teze qe tvogla me shoqe....


 15. #15
  Thpilt Avatari i baby-angel
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Brussel
  Postime
  1,751
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  Martesa eshte shkolla me e mire e rendit, e miresise, e njerezise.

  Martesa eshte deshire e jona per tu ndier te plotfuqishem ndaj dashurise..
  Martohemi duke premtuar dashuri te perjetshme...duke shpresuar qe do ia arrime kesaj, por duke mos qene asnjehere te sigurte..

  :fluturoze:Zoti nuk sheh ne fytyrat tuaja, por ne zemrat tuaja...:fluturoze:

 16. #16
  ღ..in stanby..ღ Avatari i §*dori*§
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  lavori in corso..........
  Mosha
  26
  Postime
  519
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  57

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga braziljania Shiko postimin
  martesa eshte bashkimi ligjor i dy individeve femer mashkull(megjithese tani lejohen edhe martesat me gjini te njejta)...bashkim ky i miratuar nga shoqeria,familja,ligji..dhe qe ndajne se bashku marrdheniet kulturore,ekonomike,seksuale............nuk esht obligim..por nje vendim i marre nga te dyja palet!
  po flit nga vetja mi goc me fjalet e tua sic i ka hije nje goce te moshes tende se ne shum tema fjalet e tua me duken te marra nga wikipedia apo nga libra....shum e ftohte dhe automatike............ke harru me perfshi dashurine me ato qe the apo ska te beje dashuria me martesen......ndoshta jam paksa injorante un boooooooh:lexim::lexim:

  :fluturoze:.....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
  1 shikim,2 sy te dashuruar......
  2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
  1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.......:fluturoze:

 17. #17
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  26
  Postime
  2,324
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  61

  Gabim

  osht vdekje...osht osht qa po di un be, osht diqka qe njerzit kan kriju per me zyrtarizu dashnin kinse, ksi gjonash diqka...

  mos um asish be :isterik:

 18. #18
  Anėtar i ri Avatari i Analistja
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Hmmm...
  Mosha
  30
  Postime
  507
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  50

  Gabim

  Martesa eshte deshira e dyanshme e dy personave per te kaluar jeten bashke. Shume prej jush e quajten obligim apo ku di une. Ne fund te fundit cdo lidhje pervec marteses ka obligim ne te. Per shumicen prej jush duket si fundi i botes. Ok fundi i botes do jete kur nuk ka nje marredhenie te shendoshe. Por kur marredhenia eshte e shendoshe dhe menaxhohet mire nga te dy palet, edhe martesa do jete e bukur. Jam dakord qe eshte me e veshtire sepse ke detyra mbi koke por ama jane keto detyra qe ne na bejne te rritemi, te kuptojme jeten dhe te dime te perballemi me te.

  TO LOVE SOMEBODY IS NOTHING
  TO BE LOVED BY SOMEBODY IS SOMETHING
  TO LOVE EACH OTHER IS EVERYTHING

  ance:ance:

 19. #19
  VIP Avatari i braziljania
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,616
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  146

  Gabim

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga §*dori*§ Shiko postimin
  po flit nga vetja mi goc me fjalet e tua sic i ka hije nje goce te moshes tende se ne shum tema fjalet e tua me duken te marra nga wikipedia apo nga libra....shum e ftohte dhe automatike............ke harru me perfshi dashurine me ato qe the apo ska te beje dashuria me martesen......ndoshta jam paksa injorante un boooooooh:lexim::lexim:
  me fal nuk kam nevoje te me nderhyjne ne shkrimet e mia....un flas me ato qe kam mesuar ne shkolle,ose edhe nga wikipedia,meqe te pelqeka ty!!!!!!!!!!!!


 20. #20
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  18,997
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  25

  Gabim

  Martesa, simboli dashurise?
  Aq kohe sa mendon qe ke gjetur 1/2 e zemres tende....mund ta besh kete hap....jam per idene e marteses "deri kur vdekja do na ndaj" [jo se po ndodhi gje nuk do divorcoja....] por me pelqen ideja e nje lidhje per jete.....
  Eshte nje hap i rendesishem ne jete.....fillon krijimi i nje familje te re....

  Think Pink! Say NO to breast cancer!

Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •