Dislikes Dislikes:  0
Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314
Duke shikuar rezultatet 391 ne 402 nga 402

Teme: Veri..Jug? Diferenca?

 1. #1
  Lost out in the desert Avatari i *Linda*
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Vendodhja
  Po ku ka si TI o Shqieria ime!
  Mosha
  29
  Postime
  862
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  138

  Question Veri..Jug? Diferenca?

  Vej re shpesh here, (pavaresishte nga shakate qesharake) qe krijohen diferenca sostancjale mbi veriut e jugut; ky paragjykim lind nga vet ne. Te shkosh ne Durres degjon: "Jo po erdhi maloku prej maleve te tij dhe na sjelli lopen ne qytet", "Veriu eshte i prapambetur si nga ekonomia si nga mentaliteti", "Lere aman se fshatar prej laberie mo". Konsideroj kete teme si teme me vlere, pikerishte nga fakti shume qe ky mentalitet eshte shume prezent ne shqiperi dhe kudo. Eshte normale te klasifikohen personat nga perardhja e tyre? Eshte e vertet veriu ne historine dhe aktualitetin Shqiptar, si nga ana ekonomike dhe nga ajo kulturale ka qene dhe eshte pak "i prapambetur" apo thjeshte nje mentalitet pa baza?

  Bisedim te kendshem!
  It can't rain forever!

 2. #391
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,008
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  9108
  Jemi ne 2017-ten, dhe ne vitin 2017 by right nje teme e tille nuk duhej te diskutohej me.

  p.s. Propozoj mbylljen e temes!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 3. #392
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,724
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Jemi ne 2017-ten, dhe ne vitin 2017 by right nje teme e tille nuk duhej te diskutohej me.

  p.s. Propozoj mbylljen e temes!
  Vitet ikin po mendja e shqiptarit nuk ndryshon. Kot e ke, racista jemi. Op, nje napolon per kete.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 4. #393
  Il Silenzio Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  2,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1056
  Jugu ka Mendjen, Veriu ka 'Muskujt'!

  Shqiperia mesme mban qiriun. (Kur ikin dritat)
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 5. #394
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,724
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066
  Shyqyre qe ti je nga mezi imagjino nje terrorist me muskuj.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 6. #395
  Il Silenzio Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  2,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1056
  Gjysem andej jam, dhe muskuj sa tduash, vetem ky zanati qe paske qejjf te me etiketosh ti me mungon... si thua do me japesh ndonje leksion?

  Se harrova te thoja dhe kete, sa gjera tmira ka kjo bote (duke filluar nga ti pershembull) per tu shijuarte sakrifikosh gjith kto te mira s'ja vlen.. me t'ber lavazh truri lloj lloj deveēari!
  Heren e fundit u redaktua nga BoOoMBaStiCk; 03-11-2017 ne 11:31.
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 7. #396
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,724
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066
  Je out fare te keqen, ishte shaka (pavarsisht se ti sbere quote e njoh menyren tende e te shkruarit).
  Gjithsesi kalofsh mire se nuk mar e as jap leksione dikujt qe shkruan ne kete menyre. Enjoy
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 8. #397
  Il Silenzio Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  2,331
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1056
  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  Je out fare te keqen, ishte shaka (pavarsisht se ti sbere quote e njoh menyren tende e te shkruarit).
  Gjithsesi kalofsh mire se nuk mar e as jap leksione dikujt qe shkruan ne kete menyre. Enjoy
  Ja dhe une shaka bera, dhe quote po te bej!

  Ti duhet te jesh nga Veriu, se ato jan kshu haterlie.
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 9. #398
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,835
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  Personalisht origjina ime eshte nga Alpet e shqipes.

  Shqiperine e dua njelloj qe nga veriu e deri ne jug.
  E kam shetitur jetuar nga afer ,kjo fal dhe praktikave qe benim me shkollen.
  Cdo pellembe e saj per mua eshte nje cop shpirt.
  Kam njohur njerez shume si nga veriu,shqiperia e mesme dhe jugu.
  Gurrat kulturore dhe traditat jane te mrekullueshme.
  Dallimet bejne shijen.
  Egersia e klimes ne veri jep nur dhe fisnikeri.
  Butesia e jugut e hjeshon dhe zbukuron me delikates pjesen tjeter.

  Rilindasit tane koloset e shqiperise si ne veri e ne jug i shkruan bukurise se saj nder vargje e rrjeshta.

  Dua ta mbyll qe individet nuk vlersohen nga kordinatatat gjografike.
  Njeriun e ben kultura,dituria dashuria per te bukuren dhe te miren.
  Dhe keto veti sigurisht nuk varen nga veriu apo jugu ,pasi ne te dy polet ka plot kolosa dije dhe kulture.
  Likes Artin, BoOoMBaStiCk liked this post

 10. #399
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,724
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066
  Citim Origjinale Postuar nga BoOoMBaStiCk Shfaq Poten
  Ja dhe une shaka bera, dhe quote po te bej!

  Ti duhet te jesh nga Veriu, se ato jan kshu haterlie.
  Clap clap. Shume kripe kane keto shakat e tua.
  E gjete, veri po ca veriu thuaj, nje fshat me 10 banor.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."
  Likes BoOoMBaStiCk liked this post

 11. #400
  Avatari i Bukowski
  Antarėsuar nė
  Jan 2017
  Vendodhja
  Asgardia
  Postime
  80
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1
  jugu shan veriun dhe veriu jugu, dalin me fitim ata nga qendra

 12. #401
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  26,903
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Bukowski Shfaq Poten
  jugu shan veriun dhe veriu jugu, dalin me fitim ata nga qendra
  Edhe ata katnar qe i rendojne poturet

 13. #402
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,724
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Edhe ata katnar qe i rendojne poturet
  Ahhahahah
  Sa racista qe jemi e.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Diferenca M/F
  Nga E3 ne forum Video humoristike
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-07-2010, 00:06

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •