Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 5 nga 5

Teme: Gafa e Gjendjes Civile, nėnė e bijė i bėn motra

 1. #1
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509

  Gafa e Gjendjes Civile, nėnė e bijė i bėn motra


  Fiks Fare denoncon sesi nga njė gafė e gjendjes civile, nėnė e bijė bėhen motra, duke futur familjen nė njė qorrsokak administrativ.
  Rasti ka ndodhur nė Paskuqan tė Kamzės, ku familja Bilali denoncon se gabimi ėshtė kryer nga zyra e gjendjes civile e Paskuqanit, i cili nuk ėshtė mbyllur vetėm me kaq, pasi gabimet kanė vijuar edhe pas martesės sė vajzės sė familjes, pasi asaj i kanė ndėrruar emrin e tė atit.

  Zoti Bislim Bilali nga Kukesi, i cili jeton ne Paskaquan thotė se nė certifikatėn familjare tė marrė nga Zyra e Gjendjes Civile Paskuaqan, ėshtė shkruar se e shoqja dhe e bija, pėrkatėsisht Bedrie dhe Fatbardha Bilali, dalin se janė dy motra, sepse dy zonjat kanė tė njėjtin baba dhe tė njėjtėn nėnė.


  Tė dyja, nėnė e bijė rezultojnė nė certifikatėn familje se kanė baba Hasanin dhe nėnė Shahen. Asnjė nga tė “pandehurit” e kėsaj familje nuk pranon njė gjė tė tillė, por thonė se janė njė familje dhe se zonja Fatbardha ėshtė vajza e tyre.
  Po ashtu, nė njė certifikatė familjare tė Fatbardhės, e cila pas martesės ka marrė mbiemrin Oruēi, edhe pse ėshtė tentuar ndreqja e gabimit nga gjendja civile, del se ajo ka nėnė Bedrien dhe baba Besimin.

  Pra, zyra e gjendjes civile ka rregulluar emrin e nėnės, por ka ndryshuar emrin e babait nga Bislim nė Besim, ndėrkohė qė askush nuk u ka dhėnė njė zgjidhje pėr kėtė ngėrē, qė tashmė ka krijuar probleme pėr kėtė familje.

  (gazeta-Shqip.com)

 2. #2
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,714
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  hahaahahahahahahah,papergjegjshmeri totale.
  Gjithesesi urime motrave te gjendjes civile qe punojne me kaq me perkushtim,qe dhe gabimin se kane ndreq pa u bere perrall tek fiksi.

 3. #3
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,840
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Gafa jemi njerez bejme....ja kshu behet bolori situata

 4. #4
  Anėtar i Respektuar Avatari i Eugeneral
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  32
  Postime
  1,233
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  290
  ...jo mo jo, deshen te thoshnin me ane e me ane se shqiptaret jane morta e vellezer dhe gjeti vullnetare gjendja civile per t'u shprehur!

 5. #5
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,633
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635
  mir qė se kan bėr nėn e djal, pa pėr kaq gjė sbėhet nami

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •