Faqja 15 nga 20 I parėI parė ... 567891011121314151617181920 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 421 ne 450 nga 587

Teme: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

 1. #1
  Anėtar i ri
  Antarėsuar nė
  Dec 2008
  Postime
  197
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  139

  Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

  Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


  Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


  Nese qielli nuk do kishte me yje...
  nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
  nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
  nese deti nuk do kishte me dallge...
  atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


  Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

  Ju pershendes!
  Thanks Hartini thanked for this post

 2. #421
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,004
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  406
  Era e fortė qė fryu sot.
  Dita filloi mirė nė mėngjes, e thashė se do tė vazhdonte ashtu, por nga ora 11 filloi njė erė e fortė, e tėrbuar.
  U futa brenda, e dilja jashtė vetėm kur duhej.
  Sot kam dėgjuar shumė muzikė, se nuk shtyhej ora ndryshe.
  S'di si do t'ia bėja pa muzikė... ėshtė i vetmi ngushėllim qė kam nė tė tilla raste.
  Likes Didi, Zana1 liked this post

 3. #422
  Il Silenzio Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  2,232
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1056
  Me kaq shume njerez kam patur kontakt gjat ketyre viteve, nuk u mesova njeher tju besoj.
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!
  Likes NeVertiti liked this post

 4. #423
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,525
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1963
  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten
  ....nje shqiptar nga Kosova, ketu ka studju drejtimin Psikiatri dhe tani 7-8vite eshte drejtor nė nje klinike psikiatrike te qytetit. Me habit saher e takoj (nderkohe te pauza e ores 12 , apo prej ores 18 mbramje ne rast shkuarje per ne shtepi), gjithnje saher e shoh nga larg fillon te qesh dhe teper bukur me pershendet...... (eshte afro 50vj. edhe i bukur shum per moshen qe ka), porse ma habit me sjellje, une jam e re te me bej mua ai gjith ate respekt... Edhe kur kishim 2-3raste qe diskutonim nganjeher per ēeshtje te ndryshme, qeshte shpesh gjate nderrimeve te ideve dhe ma bente smund e marr parasysh se ti je nga Kosova.

  Vertet mendoj ai eshte njeri i mir, perveq asaj se edhe intelektualisht...... e vleresoj shum.
  Perse nuk e beson qe je nga Kosova ? C'fare arsyeje/esh e ka shtyer qe te kete k'te mendim ndaj teje ?

  Nga shenjat sikur nuk ka te beje shume me respektin ... por me simpatine, mbase shpreson qe nje dite do te te beje per vete. Kujdes se ngjanka nga ato tipat qe ta djegin kalane nga brenda . : )

  Ps... Ciltersia e disa njerezve krejt te thjeshte.... ishte e qarte ne syte e buzeqeshjen e tyre.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 5. #424
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,035
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1349
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Perse nuk e beson qe je nga Kosova ? C'fare arsyeje/esh e ka shtyer qe te kete k'te mendim ndaj teje ?

  Nga shenjat sikur nuk ka te beje shume me respektin ... por me simpatine, mbase shpreson qe nje dite do te te beje per vete. Kujdes se ngjanka nga ato tipat qe ta djegin kalane nga brenda . : )

  Ps... Ciltersia e disa njerezve krejt te thjeshte.... ishte e qarte ne syte e buzeqeshjen e tyre.

  faleminderit per vemendjen

  nuk mendoj ashtu per diqka qe nuk ekziston, sepse do dal ne imagjinate tani.... dhe e kuptoj dallimin mes asaj qe ekziston bukur, pak apo fare nuk ekziston gje ne parapaskenė. Mund te kete perqindje te vogel simpatish mes njerzeve perndryshe ata smund kene raporte komunikimi mes vete, porse maksimumi i bisedes perqendrohej ne funksionimin, aktivitetin e zhvillimit aty, jo diq tjeter.... (siq je shpreh lidhur me respektin)

  Per Kosoven, AL e shqiptaret kemi pas bisede siperfaqesore... per gjera private familjare, jo.

  Befasia e tij permblidhet mjaft pozitivisht, por edhe ngaqe jemi nga i njejti vend respekti krijohet me shum, kuptohet.... //per me gjeresisht sjap info sepse do lidhin personalitetin detajisht pastaj. //


  Te pershendes....


  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 6. #425
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,922
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  310
  I ftohti, filloi pak shpejt dreqi.

 7. #426
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  11,374
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8072
  Nofka ime e re ne pune eshte Cruella
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 8. #427
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,922
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  310
  Tashti pershtat edhe floket e veshjet dhe ec ta gezosh...

 9. #428
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  26,454
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Gjumi qe ka filluar te vij pa e ftuar....kjo tregon relaks ne brendine time

 10. #429
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,922
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  310
  Asgje tani, pak relaks nga suprizat..

 11. #430
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,525
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1963
  Citim Origjinale Postuar nga Jetesa Shfaq Poten

  faleminderit per vemendjen

  nuk mendoj ashtu per diqka qe nuk ekziston, sepse do dal ne imagjinate tani.... dhe e kuptoj dallimin mes asaj qe ekziston bukur, pak apo fare nuk ekziston gje ne parapaskenė. Mund te kete perqindje te vogel simpatish mes njerzeve perndryshe ata smund kene raporte komunikimi mes vete, porse maksimumi i bisedes perqendrohej ne funksionimin, aktivitetin e zhvillimit aty, jo diq tjeter.... (siq je shpreh lidhur me respektin)

  Per Kosoven, AL e shqiptaret kemi pas bisede siperfaqesore... per gjera private familjare, jo.

  Befasia e tij permblidhet mjaft pozitivisht, por edhe ngaqe jemi nga i njejti vend respekti krijohet me shum, kuptohet.... //per me gjeresisht sjap info sepse do lidhin personalitetin detajisht pastaj. //


  Te pershendes....

  Meqe kishe shprehur qe te ben pershtypje/habi respekti i i tij ndaj teje , e diku kishe vene ne dukje edhe diferencen e moshes ... por meqe jeni nga i njenti vend dhe njiheni... atehere nuk ka gje per pershtypje/habi aty :- )

  Mbase forma se qysh je shprehur , bien pak ne kontradite . :- )

  Te uroj darke te kendshme, Jetesa . :- )

  Ps.....Fakti qe kam filluar qe te bej nje sy qorr e nje vesh shurdh ... i can't be bothered anymore .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 12. #431
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,035
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1349
  mos u ben merak....... ēeshtja ime.... dhe pershtypja ime.


  Bye!

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..…


  Likes Zana1 liked this post

 13. #432
  Anėtar i ri Avatari i Aragon
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  458
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  34
  Me ben pershtypje pabesia dhe oportunizmi i tejmase te disave.
  Likes Jetesa liked this post

 14. #433
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  26,454
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Ehhhh te shohesh sesi elita artistike e ketij vendi eshte kantandisur.....te vjen keq vertet.
  I ndjeri Merkur Bozgo u nda nga jeta e te shihje Robert Ndreniken, Mevlan Shanaj e plot te tjere teksa numerojne oret e tyre mbrapsht e te mendosh qe ne publik jane si ne....e te krahasosh me ekuivalentet e tyre ne bote......te vjen te thuash shtet plehre!!!!!

 15. #434
  sweet Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  28
  Postime
  10,255
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2905
  Sesi sot gjeta disa lek qe kisha harruar neper shpi dhe mu duk vetja e pasur
  Treat your self like a star!!!

 16. #435
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,525
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1963
  Politics, the worst thing in human history ...
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 17. #436
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,035
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1349
  keto nga interneti:

  shqiptaret-jpg

  shqiptari-jpg

  nuk eshte pozitive kur keshtu pershkruhen: shqiptari ti n`zi-n musherite e jo duhani.... Porse ekziston edhe tjetra gjė: mos e ben, se askush sta mbulon. Do te pershkruajne ashtu cfare ke ber, pastaj.... no coment!

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 18. #437
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,922
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  310
  Jetesa une qe I kam te treja them, me lumte qejfi dhe plaste bota...
  Thanks Jetesa thanked for this post

 19. #438
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,035
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1349
  Haha Drejtori, te uroj vetem kenaqesi ne posedim.


  megjithate e rikujtova se njerezit siq shprehen, ashtu pastaj quhen. dhe ti permbajne gjerat qe sju takojn (te huajat ne vezhgim), seshte efektive


  Mire i gezofsh ti

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 20. #439
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,381
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  kjo video qe e paskan marre pjese nga videot e Elifares ,dhe i kane vene ne sfond kengen e Yasmin Levy - Sevda


 21. #440
  Moderatorė Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  7,207
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2105
  ... sot ., njč gru e vjeter qe djali po i berrtist ne sy tč gjithe miletit e nuk e di si u permbajta pa i folur ((

 22. #441
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,759
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4100
  Tani e lexova qe policia i paska arrestu dy hajna.

  Me siguri e kane gabu rrugen dhe jane fut vet ne stacion se s’ka mundesi!
  I walk slowly, but I never walk backward

 23. #442
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  26,454
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Vetja ....askush nuk kupton asgje

 24. #443
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,525
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1963
  Citim Origjinale Postuar nga Aver Shfaq Poten
  Tani e lexova qe policia i paska arrestu dy hajna.

  Me siguri e kane gabu rrugen dhe jane fut vet ne stacion se s’ka mundesi!
  Hajna... hajdute ?
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 25. #444
  Super Moderator Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,109
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2853
  Me ka mbyt Ketrushi me dislike
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 26. #445
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,035
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1349
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Me ka mbyt Ketrushi me dislike
  dhe une po vdes tu qesh kur po i shoh disliket e tij.... do ta emeroj Zoteri Gjykates Ketrushin... ai na tregon kur e kemi mir ne dhe kur keq.

  Like or dislike? mjafton ne per ta kuptuar sa jemi korrekt.... haha

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 27. #446
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,381
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  ahahahahahaha,keta dy siper dhe ketrushi .

  Thirrje zyrtare forumore per Ketrushin;
  Jini i lutur te na nderoni me ndonje postim tuajin.
  Qe te mundemi dhe ne t"iu laiketojme apo dislajketojme sdipas deshires.
  Nuk eshte e drejte te na laiketosh apo dislajketosh dhe ne mos kemi ku te marrim hak ahhahahahaha.
  Thanks Jetesa thanked for this post

 28. #447
  Il Silenzio Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  2,232
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1056
  Me ben te qesh si shkruajn disa... kan nje stil shume te rafinuar, ēudi si s'kan perparuar per tu bere Shkrimtar/e.
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 29. #448
  Kosovare Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,035
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1349
  kan marr drejtim tjeter sigurisht..... dhe skan shum kohe per perralla tregimesh


  megjithate i vie rendi cdo gjeje, nese do te ekzistoje deshira per te shkruar...

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 30. #449
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,759
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4100
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Hajna... hajdute ?
  Yes

  Hajn = hajdut
  I walk slowly, but I never walk backward
  Thanks Zana1 thanked for this post

 31. #450
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,525
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1963
  Fakti qe sonte , Pak para se te dilja per te ikur per ne palester , bien dera... shikoj une , kjo komshija Irlandeze.. e hap deren e perqafoj ( e nderkohe mendova se mos i ka ndodhur gje burrit te saj e po kerkon ndihme ) .. he i them une, a je Ok ? Me thote po mire jam , por isha e shqetesuar per ty .. sepse ka tre dite qe nuk shikoj rroba perjashta ne tel e nuk kam pare asnje drite ndezur ?? Mendova mos je dead inside a no body knows looool ( her mind horror scenes ) . Ja preu qe mbreme jam shqetesuar per ty, tani po behesha gati qe te flija gjume por nuk me zuri gjumi nga meraku . Nejse thashe me vete qenka fiksuar keq nga meraku, e futa brenda 5min i dhashe nje gote uje, edhe i thashe flm qe interesohesh por mos u shqeteso kaq shume, arsyeja eshte qe jam kthyer vone ne shtepi k'to nete edhe nuk me ke degjuar/vene re verdalle ... edhe e shikon i them une, ti shkon ne krevat ne oren 7:30 te darkes, nderkohe une po dal per te ikur ne palester ... pune 2min i them une, nuk do te me gjeje ne shtepi.

  Nejse ... i dhashe dy shishe vere te kuqe, edhe i thashe ik e pije nje gote e qetesohu ... ja pret , mire ama per Xmas do te vish tek une e te pish nje gote Sherry me mua , po po i them une ... sigurisht qe po : D

  Marr motren ne tel edhe i them : Boh c'me ka gjetur mua ? He moj ja pret ajo .. c'fare te ka gjetur : Epo i thashe me ka ardhur mamaja komshije, nuk leviz dot tani pa u merakosur per mua ..
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 1 Javė mė Parė ne 00:25.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

Faqja 15 nga 20 I parėI parė ... 567891011121314151617181920 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •