Faqja 1 nga 2 1 2 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 20 nga 31

Teme: Cilat kostume shqipe ju plq??

 1. #1
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default Cilat kostume shqipe ju plq??

  kostumet e ciles trev ju plq ma shum, perveq ato te qyteteve ku keni lind???

  mu prsh m'plq shum kostumet e rugoves dhe ato arbereshe edhe ato drenicake kuptohet + edhe "ata burrat me fustana":-P, ata t'jugut kom fjalen amo jo ata sikur greket qe duket sikur minifund, mu m'plq ata deri posht gjunit...

  ps: m'plq edhe kiltat skocez veq ska lidhje me tem..
  Heren e fundit u redaktua nga ida angel; 16-02-12 ne 21:17. Arsyja: rregullim videosh
  mos um asish be :isterik:

 2. #2
  Anėtar i Respektuar Avatari i Gjarperesha
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  3,828
  Forca e Rrespektit
  93

  Default

  Mirdites

  Mė vėshtirė pėr mua Eshte shėrimi i sinqeritetit...

 3. #3
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  2,508
  Forca e Rrespektit
  75

  Default

  Me plq tirqit e bardh(pa fustan) dhe me plis te rrumbullakt..si ata ne KS
  ktu hyjn dhe ajo veshja e Rugoves..me ata shalla..te bukur te bukur..kurse femrat me plq dimijat kosovare


 4. #4
  ђєค๔ђยภtєг Avatari i Hard Styler
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  вσяα вσяα
  Postime
  4,385
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  707

  Default

  Po normale qe ato te anes time...fustanella pale pale ...si ata burrat e pare...dhe guna ne krahe

  burre me mustaqe...jo burre me regina

  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 5. #5
  Homo Homini Lupus Avatari i Cyber_Spartacus
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Atje ku fluturojne shqiponjat
  Postime
  9,866
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  769

  Default

  Dicka te tille kishe ne mendje o Hardy :p
  [ame=http://www.youtube.com/watch?v=7iF1PtTznfw]YouTube - Albanian National Costume - Kilt - Fustanella[/ame]

  Njeriu eshte me pak vetevetja kur flet per veten e tij.... Jepi nje maske dhe do mesosh te verteten .... Oskar Uaild

 6. #6
  in dolce attesa Avatari i ida angel
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,202
  Forca e Rrespektit
  2060

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga Hard Styler Shfaq Poten
  Po normale qe ato te anes time...fustanella pale pale ...si ata burrat e pare...dhe guna ne krahe
  te njejten gje do thoja dhe une.


  I love you daddy
  :flamuri:

 7. #7
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  21
  Postime
  352
  Forca e Rrespektit
  52

  Default

  Mua mpelqejn Veshja e Drenices me plis rrumbullak e me tirqi te bardh
  Do ja bashkangjis disa video per drenicen

  Heren e fundit u redaktua nga ida angel; 16-02-12 ne 21:20. Arsyja: rregullim videosh
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 8. #8
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  Mua mpelqejn Veshja e Drenices me plis rrumbullak e me tirqi te bardh
  Do ja bashkangjis disa video per drenicen

  YouTube - Niti Drenica

  YouTube - Kenge e Kamber Loshit - Dervish Shaqa
  n'Drenic i kan tjerqit edhe ngjyr kafe...tash spo muj me gjet vallen e drnices se aty kallxon tamon kustumet drenicake + kan edhe ata dy kraht n'xhamadan, si shqiponje:kercim:....ajo veshja me tufa, a din veshje e nuses t'drenices, edhe ajo osht fantazi..

  mos um asish be :isterik:

 9. #9
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  21
  Postime
  352
  Forca e Rrespektit
  52

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga shiHanny!! Shfaq Poten
  n'Drenic i kan tjerqit edhe ngjyr kafe...tash spo muj me gjet vallen e drnices se aty kallxon tamon kustumet drenicake + kan edhe ata dy kraht n'xhamadan, si shqiponje:kercim:....ajo veshja me tufa, a din veshje e nuses t'drenices, edhe ajo osht fantazi..
  Per ato e ksha fjalen e di zakonisht ka edhe tirq boj kafe por me pelqejn me shum te bardhet por dhe ngjyr kafe jan shum te bukur une vi nga drenica e di mir se qfare jan dhe ajo nusja e drenices vetem asi perdorin nga ana jon

  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 10. #10
  Anėtar i Nderuar Avatari i Ghost
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Kosovė
  Mosha
  22
  Postime
  3,259
  Forca e Rrespektit
  91

  Post

  kostumet tracionale kosovare nuk me pelqejn po ashtue edhe te asnje vendi por me pelqejn te atyre vendeve qe ata njerz veshin keso lloj rrobash si ne fotot e bashkangjitura

  Attached Images Attached Images
  I have no special talent.
  I am only passionately curious...
  A question that sometimes drives me hazy:
  am I or are the others crazy ? (A.E)

 11. #11
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  21
  Postime
  352
  Forca e Rrespektit
  52

  Default

  Ja keto jan teshat e drenices per ndryshe Vjoleta kukaj e kam shum te aferme

  Heren e fundit u redaktua nga ida angel; 16-02-12 ne 21:22.
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 12. #12
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  Per ato e ksha fjalen e di zakonisht ka edhe tirq boj kafe por me pelqejn me shum te bardhet por dhe ngjyr kafe jan shum te bukur une vi nga drenica e di mir se qfare jan dhe ajo nusja e drenices vetem asi perdorin nga ana jon
  ka edhe tjerqi t'zi..edhe un gjys drenicake jom dhe m'plq shum senet e asaj ane, edhe ata pshtjellakat e bardh, gjyshja jem i nreqke vet me dor, ja ngjitke ato rruzat e lulat e sene..

  Citim Origjinale Postuar nga Ghost Shfaq Poten
  kostumet tracionale kosovare nuk me pelqejn po ashtue edhe te asnje vendi por me pelqejn te atyre vendeve qe ata njerz veshin keso lloj rrobash si ne fotot e bashkangjitura
  mu nryshe nga ti m'kish pelqy shum nqs n'Kosove n'ditet e perditshem kishin mu perdor halo kostumet tradicionale...

  mos um asish be :isterik:

 13. #13
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default

  yep ato t'Vjoletes jon tamon drenicake por ka edhe shum kostume tjera, Drenica ka lloj lloj...

  mos um asish be :isterik:

 14. #14
  Drenica Heroic Avatari i K|nG
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  21
  Postime
  352
  Forca e Rrespektit
  52

  Default

  ka edhe tjerqi t'zi..edhe un gjys drenicake jom dhe m'plq shum senet e asaj ane, edhe ata pshtjellakat e bardh, gjyshja jem i nreqke vet me dor, ja ngjitke ato rruzat e lulat e sene..
  Mvjen mir qe je gjyesm drenicake po pra ja shum lloje dhe te gjitha perdoren asnje nuk eshte e len me nje ane

  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 15. #15
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga Cyber_Spartacus Shfaq Poten
  Dicka te tille kishe ne mendje o Hardy :p
  YouTube - Albanian National Costume - Kilt - Fustanella
  kshtu fustani mu kan i gjat m'plq....

  mos um asish be :isterik:

 16. #16
  Struga zemra Ilirides Avatari i polisi_tajrush
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Mergim
  Postime
  1,017
  Forca e Rrespektit
  60

  Default

  kto veshje me pelqejn me se shumti ,sidomos e burrave

  www.youtube.com/watch?v=UiBf2mDio-Y

  Heren e fundit u redaktua nga ida angel; 16-02-12 ne 21:27. Arsyja: rregullim videosh
  NJĖ ĖSHTĖ SHQIPĖRIA

  Menjat flamur Perėndia
  Me dorė t'vet e ka shkru
  Pėr shqiptarėt dot t'jetė Shqipnia
  Kush e prek,qoftė mallku...!

 17. #17
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga polisi_tajrush Shfaq Poten
  kto veshje me pelqejn me se shumti ,sidomos e burrave

  YouTube - Violet kukaj hajde hyn ne valle
  veshjet kosovare po menon ateher ose ma mir me thon veshjet geg...

  mos um asish be :isterik:

 18. #18
  Struga zemra Ilirides Avatari i polisi_tajrush
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Mergim
  Postime
  1,017
  Forca e Rrespektit
  60

  Default

  me qe jam geg vet them e gegeve , po ashtu dhe e kosoves me pelqen shummm

  NJĖ ĖSHTĖ SHQIPĖRIA

  Menjat flamur Perėndia
  Me dorė t'vet e ka shkru
  Pėr shqiptarėt dot t'jetė Shqipnia
  Kush e prek,qoftė mallku...!

 19. #19
  psiko pa shpres sherimi Avatari i shiHanny!!
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  qitu ku po m'sheh..
  Mosha
  25
  Postime
  2,324
  Forca e Rrespektit
  66

  Default

  Citim Origjinale Postuar nga polisi_tajrush Shfaq Poten
  me qe jam geg vet them e gegeve , po ashtu dhe e kosoves me pelqen shummm
  kostumet geg ngjajn mes veti..

  mos um asish be :isterik:

 20. #20
  Veri investigatio Avatari i alfonci
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Perpara kompjuterit
  Postime
  3,047
  Forca e Rrespektit
  128

  Default

  te Malesise se Madhe

  Udha e mbarė se erdh pranvera, shko, dallėndyshe tue fluturue, prej Misirit n'dhena tjera, fusha e male tue kėrkue; n'Shqipni shko, pra, fluturim, shko nė Shkodėr, n'qytetin tim. - Filip Shiroka

  "Unė jam mirė kur asht mirė Shqipnia" - Isa Boletini

  Shqiperise nuk i ka ardhur asgje e mire nga lindja; pervec diellit.

Faqja 1 nga 2 1 2 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-11-11, 20:13
 2. Kostume plazhi pėr vitin 2010
  Nga fshatari ne forum Veshje dhe Aksesorė
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-05-10, 00:44
 3. Kam nevoje per ndihmen tuaj - kostume popullore
  Nga hatixhe ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-03-10, 15:31
 4. Brosche - cilat pelqeni ju?
  Nga *deliza* ne forum Veshje dhe Aksesorė
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-10-08, 22:44
 5. Pergjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-10-08, 21:27

Etiketa per kete Teme

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263