Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shfaqur rezultatet 1 nga 8 e 8

Temė: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

 1. #1
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Postime
  15,654
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  1359

  Gabim 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  imagescajqyuj4.jpg


  Ne keto kohe te nxehta, mjeket rekomandojne konsumimin e sa me shumė lengjeve. Ja cilat jane ushqimet me hidratuese.Disa eksperte thotė se ju merrni pothuajse 20% tė ujit tė nevojshėm nėpėrmjet ushqimit, por ju mund tė merrni akoma mė shumė duke konsumuar produktet e mėposhtme.

  Ja 15 ushqimet mė hidratuese:

  1. Kastraveci pėrmban 97% ujė
  2. Shalqiri pėrmban 96 % ujė
  3. Ananasi pėrmban 95% ujė
  4. Sallata jeshile pėrmban 95% ujė
  5. Rrepka pėrmban 95% ujė
  6. Majdanozi pėrmban 95 % ujė
  7. Domatja pėrmban 94% ujė
  8. Pjepri pėrmban 92% ujė
  9. Portokalli pėrmban 90% ujė
  10. Brokoli pėrmban 89% ujė
  11. Pjeshka pėrmban 89% ujė
  12. Dardha pėrmban 89 % ujė
  13. Kosi pėrmban 88% ujė
  14. Karota pėrmban 88 % ujė
  15. Molla pėrmban 86 % ujė (marre nga zhurnal.mk)
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 2. #2
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,057
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  3063

  Gabim Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Citim Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GLOOM Shiko postimin
  imagescajqyuj4.jpg


  Ne keto kohe te nxehta, mjeket rekomandojne konsumimin e sa me shumė lengjeve. Ja cilat jane ushqimet me hidratuese.Disa eksperte thotė se ju merrni pothuajse 20% tė ujit tė nevojshėm nėpėrmjet ushqimit, por ju mund tė merrni akoma mė shumė duke konsumuar produktet e mėposhtme.

  Ja 15 ushqimet mė hidratuese:

  1. Kastraveci pėrmban 97% ujė
  2. Shalqiri pėrmban 96 % ujė
  3. Ananasi pėrmban 95% ujė
  4. Sallata jeshile pėrmban 95% ujė
  5. Rrepka pėrmban 95% ujė
  6. Majdanozi pėrmban 95 % ujė
  7. Domatja pėrmban 94% ujė
  8. Pjepri pėrmban 92% ujė
  9. Portokalli pėrmban 90% ujė
  10. Brokoli pėrmban 89% ujė
  11. Pjeshka pėrmban 89% ujė
  12. Dardha pėrmban 89 % ujė
  13. Kosi pėrmban 88% ujė
  14. Karota pėrmban 88 % ujė
  15. Molla pėrmban 86 % ujė (marre nga zhurnal.mk)
  Pervec majdanozit, te gjitha jane shume te mira ne vere
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 3. #3
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Postime
  15,654
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  1359

  Gabim Pe: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Pervec pjeprit qe as me sy smund ta shoh,te tjerat te gjitha i konsumoj...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 4. #4
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Anėtarėsuar
  Nov 2008
  Vendndodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,158
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Rrespekti
  4899

  Gabim Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Ca jan rrepkat?
  I konsumoj te gjitha une pervec brokolit de majdanozit qe si dua fare.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 5. #5
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Postime
  15,654
  Post Thanks / Like
  Rrespekti
  1359

  Gabim Pe: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  untitled.jpg


  Kjo eshte...Perdoret per sallata me shume...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 6. #6
  Dum spiro, spero くる Avatari i sweetzzinna
  Anėtarėsuar
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,057
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  53
  Rrespekti
  3063

  Gabim Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Panxhari i kuq eshte tjeter gje Didi. Behet shume i mire sallat ( pasi piqet ne fure ose zihet) me leng limoni/uthull.
  cveklo2_081010.jpg
  opisanie_i_polza_svekly_1.jpg


  Keto jane repkat, jane me te vogla ( para panxharit), edhe haen sic jane ( pasi qe lahen e qerohet lekura) ne sallata ose kombinime te tjera (sipas shijes)>
  radishes-sea-salt.jpg
  raci_chery_belle.jpg
  mancare_8_ridichi.jpg
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 7. #7
  VIP
  Anėtarėsuar
  Nov 2014
  Postime
  7,555
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Rrespekti
  341

  Gabim Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  2. Shalqiri pėrmban 96 % ujė
  Thon se te shendosh

 8. #8
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Anėtarėsuar
  Apr 2011
  Vendndodhja
  PerTej HoriZontit
  Postime
  24,564
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Rrespekti
  11345

  Gabim Titulli: 15 ushqimet me hidratuese per ne vere

  Duke pejashtuar Ananasin te tjerat i konsumoj te gjitha pa perjashtim me bollek.
  PEr dite shumicen prej tyre.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tema Tė Njėjta

 1. Ushqimet qe nuk te plakin .
  By PiNkY in forum Keshilla Mjeksore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-13, 11:42
 2. 10 ushqimet mė tė mira pėr tė konsumuar kėtė verė
  By My Self in forum Mirėmbajtja e Trupit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-07-11, 14:53
 3. Ushqimet mė tė rrezikshme
  By Loverboy in forum Dieta dhe ushqimi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-10, 02:39
 4. Kremrat hidratuese dhe kanceri i lėkurės
  By sweetzzinna in forum Makiazhi dhe mirėmbajtja lekurės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-01-09, 21:43

Bookmarks

Rregullat E Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •