Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 10 nga 10

Teme: Strategjia e thjeshtė dhe ideale pėr tė gjetur mashkullin tėnd ideal

 1. #1
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509

  Strategjia e thjeshtė dhe ideale pėr tė gjetur mashkullin tėnd ideal


  Je nė kėrkim tė princit tėnd tė kaltėr, i cili megjithė pėrpjekjet e tua tė shumta, nuk po duket fare nė horizont?

  Prandaj nėse do tė kesh sukses nė gjetjen e dashurisė dhe mashkullit tėnd ideal, nė kėtė artikull po ju sjellim 15 hapat dhe rregullat kryesore qė duhet tė ndjekėsh:

  1. Tregohu e sinqertė me veten tėnde: Nėse je nė kėrkim tė dashurisė tėnde, kjo nuk do tė thotė se ti je dėshtake apo se nuk gjen dot meshkuj. Thjesht ka ardhur koha e pėrshtatshme qė ti tė gjesh mashkullin qė gjithmonė ke kėrkuar.

  2. Ji e sinqertė me miqtė e tu: Nuk ka asgjė tė sikletshme qė miqtė dhe mikesaht e tua ta dinė se ti je nė kėrkim tė mashkulli ideal, pasi ata mund tė njohin dikė me tė cilin mund tė prezantojnė e nga njė takim i thjeshtė mund tė lindė njė lidhje serioze.

  3. Vij nė rregull jetėn tėnde: Ti duhet tė jesh shumė e qartė pėr atė qė do nė jetėn tėnde si dhe duhet ta dish me siguri se ēfarė vendi do tė zėrė njė mashkull nė tė. Prandaj para se tė fillosh diēka serioze qartėsoje me veten se ēfarė vendi ka karriera dhe ēfarė vendi ka njė mashkull apo familja nė jetėn tėnde.

  4. Ti duhet ta dish se ēfarė tip mashkulli tė duhet: Ai duhet tė jetė ideali yt, por nė fillim ti duhet tė kesh tė qartė se ēfarė ideali po kėrkon dhe nė fund tė fundit duhet edhe tė bėsh disa kompromise pasi mashkulli ideal nuk egziston dhe patjetėr qė do tė kėtė diēka mangėt nga ēfarė ke ėndėrruar.

  5. Hiq dorė nga stereotipet: Duhet tė heqėsh patjetėr dirė nga steroptipet nėse dėshiron tė gjesh mashkullin me tė cilin do tė kesh njė lidhje serioze. Mos kėrko meshkuj tė tipit “I pasur dhe i bukur” “I butė, i durueshėm dhe besnik” etj, pasi asnjė mashkull nuk mund ti ketė tė gjitha vetitė njėherėsh.

  6. Duaje veten tėnde: Nėse ti nuk e do dhe vlerėson siē duhet veten tėnde, si pret qė tė tė duan tė tjerėt. Prandaj mėsohu tė duash veten tėnde me tė mirat dhe tė metat qė ke, pasi nėse ti nuk e shikon me dashuri veten tėnde, si mund tė tė shikojė njė mashkull?

  7. Argėtohu dhe provo eksperienca rė reja: Duke u mbyllyr nė shtėpi apo nė zyrė vėshtirė se mund tė gjesh mashkullin qė po kėrkon. Prandaj dil dhe argėtohu me miqtė dhe mikeshat dhe jepi mundėsinė vetės tė njohėsh njerėz tė rinj dhe tė pėrjestosh eksperienca tė reja.

  8. Mėso nga gabimet: Nėse nė tė kaluarėn ke pasur eksperienca jo tė mira dhe lidhje qė nuk kanė funksionuar, pėrdori kėto eksperienca dhe gabimet e tė kaluarės nė favorin tėnd pėr tė mos pėrsėritur sėrish ato veprime tė cilat kanė qėnė tė gabuara.

  9. Mėso tė flirtosh dhe tė jesh pasionante: Meshkujt i duan femrat tė cilat dinė si ti bėjnė ata pėr vete. Porandaj vishu bukur, kujdesu pėr veten dhe guxo tė flirtosh.

  10. Krenohu me sukseset e arritura: Meshkujt i adhurojnė femrat e suksesshme nė karrierė dhe tė pavarura, prandaj suksesin tėnd duhet ta shfaqėsh hapur e tė ndihesh krenare pėr arritjet e tua.lexo al

 2. #2
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Ji e sinqerte me te?
  Jane ne vete keta
  Une te jem e sinqerte qe ne fillim tremben burrat
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 3. #3
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  O zottt si me qene ne klase te pare.
  Po qe keshtu ,bej ashtu e po qe ashtu bej keshtu.
  C"te thuash?!

 4. #4
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,956
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182
  Nev, futja copy kesaj fotos se te gjendet helbete per avatar.
  I walk slowly, but I never walk backward

 5. #5
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,610
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635
  mua mė qėllojn tipa tė kundėrt
  Ndaj mė mir mos tė njoh asnjė

 6. #6
  Anėtar i Respektuar Avatari i Eugeneral
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  32
  Postime
  1,233
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  290
  ...pikat 11, 12 dhe 14 me pelqyen shume

 7. #7
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,343
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  [I]Akoma kjo perralla me princin e kalter po vazhdon

  Nejse dilem u zgjodh, me kete artikull tani me nuk do mbetet femer pa gjet Princin blu [/I]
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 8. #8
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Harrojeni, "ideali" as si term nuk ekziston

 9. #9
  Relax Avatari i Odeon
  Antarėsuar nė
  Aug 2015
  Mosha
  100
  Postime
  570
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  139
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten
  Harrojeni, "ideali" as si term nuk ekziston
  Idealizmi sot sipas opinionit tim jeton ende ne moshat e reja, dhe sapo kaloni te tridhjetat kuptoni intrigen, egersine, ndyresine, e botes qe jetojme. Me pas ēmbetet? Thjesht ti pershtatemi xhungles dhe te shumezojme me zero idealin. (E dhimbshme ta pranosh, por e vertete)

  Idealizmi i perket mendjeve me te pastra dhe me te larta, jane te pakte ata individe.
  Formula e lumturisė sime: njė Po e vetme, njė Jo e vetme, njė vijė e drejtė, njė qėllim… .
  Likes AnGeLiC liked this post

 10. #10
  Anėtar i Nderuar Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  2,972
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1232
  Strategjia e femrave eshte : vetem te jete prej atyre qe ka lek edhe plakush te jete e marrin pa menduar dy here .
  Sigurisht qe ka perjashtime , por te pakta jane ato raste .
  87654321

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •