Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 5 nga 5

Teme: Nata e parė e martesės, gabimet qė duhen shmangur

 1. #1
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Nata e parė e martesės, gabimet qė duhen shmangur

  Nata e parė e martesės, gabimet qė duhen shmangur  Keni frikė ta kaloni mbrėmjen e ceremonisė duke fjetur? Ja disa kėshilla qė nuk duhen harruar

  Nėse rrėfimet e miqve tuaj, do ju zbulojnė se bėhet fjalė pėr njė “natė tė bardhė” nė kuptimin e vėrtetė tė fjalės, ja gabimet qė duhen shmangur, deri sa nata e parė tė jetė e paharrueshme. Nga grindjet me tė afėrmit pėr alkoolin e tepėrt, deri te pritshmėritė mė tė larta. Nisja e njė jete tė re ėshtė e mundur: ja se si!

  Ėshtė e natyrshme, pas njė lodhjeje tė madhe pėr tė organizuar ceremoninė, pas shumė vėmendjeje tė dedikuar detajeve tė “look”-ut tonė, pėrfshirė dhe veshjet intime, pritshmėritė e njė nate tė bukur dhe tė paharrueshme, janė shumė tė larta.

  Gjithsesi, diēka mund tė shkojė keq dhe sipas revistės britanike “Daily Mail”, mėsohet se sipas njė studimi, mė shumė se gjysma e tė martuarve nuk ka bėrė seks nė natėn e parė.

  Lodhja, armiku mė i keq – E dimė mirė sa tė lodhshme janė pėrgatitjet pėr ditėn e “po”-sė dhe nga ana tjetėr nuk ėshtė njė surprizė qė ėshtė pikėrisht nusja ajo qė kujdeset pėr pjesėn mė tė madhe tė organizimit tė ditės mė tė lumtur nė jetės. Duke synuar qė gjithēka tė funksionojė siē duhet, qė tė gjithė tė ndihen mirė, qė prindėrit tė kenė dozėn e duhur tė vėmendjes dhe qė xhaxhai gjatė ngritjes sė dollisė tė mos bėjė ndonjė rrėmujė, lodhja ėshtė e pakapėrcyeshme. Duke u siguruar qė secili nga tė ftuarit tė ketė mjaftueshėm pėr tė pirė dhe asortimente pėr tė ngrėnė, dhe nė tė njėjtėn kohė tė tentosh tė duket nė formė, kur nuk fle prej javėsh, ėshtė vėrtet njė provė titanike. Ėshtė e kuptueshme pra, qė nė momentin qė mbyllet dera e dhomės, pjesa mė e madhe e tė martuarve, shtrihen nė shtrat, duke hequr rrobat e dasmės dhe qetėsuar, nė vend qė tė hidhen nė krahėt e burrit.

  Ju para sė gjithash
  – Nėse miqtė dhe tė afėrmit tė shpėrndarė nė botė, kanė sfiduar fatin pėr tė mos munguar nė ceremoni dhe keni rastin pėr tė qėndruar sė bashku pėr njė periudhė kohe shumė tė kufizuar, dėshira pėr tė shijuar shoqėrinė e tyre pėr disa orė ėshtė e ligjshme. Por gjithēka e ka njė kufi: festa ėshtė e ēiftit dhe gjithēka tjetėr duhet tė kalojė nė plan tė dytė… apo jo?

  Alkool po, por… – Tė gjithė kemi marrė pjesė nė festa dasmash dhe kemi tė qartė se mė shumė se sa hanė, ēifti vijon tė ngrejė dolli me tė ftuarit: mes fotove rituale dhe tė urimit, stomaku ėshtė bosh dhe fillojnė shqetėsimet. Duke mos konsumuar asnjė ushqim, ekziston mundėsia qė nusja dhe dhėndri tė pinė alkool apo pije tė tjera, duke pėrfunduar edhe tė dehur nė dhomėn e gjumit. Pėrfundimi ėshtė se pasi tė keni pėrshėndetur tė ftuarit, ju do ta gjeni veten nė krah tė njė partneri qė nuk do tė mund tė rezistojė nė kėmbė, ose mė keq akoma, nga miq qė nuk kanė ndėr mend tė braktisin ēiftin, shishet dhe festėn. Lamtumirė mbrėmje romantike pra!

  Njė nga tė shumtat – Le ta lėmė idenė qė mund tė bėhet fjalė pėr njė mbrėmje me pasion “tė lartė”. Nėse keni pasur mundėsi tė tjera tė konsumoni intimitetin me partnerin tuaj, nuk do tė jetė sigurisht thelbėsore tė bėni seks tė dehur nė fund tė njė dite shumė tė lodhshme. Nė fund, dita e martesės ėshtė vetėm fillimi i njė jete tė gjatė sė bashku, prandaj nuk ėshtė i nevojshėm tė kryhet njė marrėdhėnie me ēdo kusht!!!

  Jo vetėm seks – Pas njė dite plot me emocione dhe ngjarje, ndonjėherė ėshtė e nevojshme dhe e rėndėsishme tė pėrfitoni nga pėrqafimi i parė i tė sapo martuarve pėr tė rikapitulluar atė qė ka ndodhur, tė ndani pėrshtypje dhe klishe pėr t’u kujtuar pėrgjithnjė. Dashuria ėshtė mė e rėndėsishme se akti seksual: nata e parė do tė jetė e paharrueshme edhe pėr kėtė.

  Kush fillon… – Pyesni dhe do tė mėsoni se thuajse njė e treta e ēifteve tė sapo martuara ka bėrė seks mėngjesin e ditės tjetėr, nė vend tė aktit tashmė “ritual” tė natės sė parė tė martesės.

  Tė freskėt dhe tė ēlodhur, me perspektivėn pėr tė nisur njė udhėtim pėrrallor: njė mėnyrė e mirė pėr tė nisur jetėn e re me pak seks tė shėndetshėm nė mėngjes?

  E.A.

  gazeta-Shqip.

 2. #2
  Anėtar i Nderuar Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,302
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4317
  Jo vetėm seks.
  Oh maj god oh maj god.

  Do ti kem parasysh
  Do flas si kercenin komshiet ,kush ish vesh ma bukur,tu ē'moj mundin qė ndėrrohen nga dy a tre herė pėr 5 orė dasėm,por tė gjitha kėto pasi shtylla kurrizorė tė jetė dredh dy tre herė me ofshama si Spartaku shpatėn.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B
  Likes Nicktjeter liked this post

 3. #3
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  3,614
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  326
  ca dmth seks dhe ca dmth dashuri...?
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 4. #4
  Banned
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  15,348
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  Sikur nuk i kane bere te tera k'to , para marteses ... loool

  A thua se i kane lene per k;te nate ....

  Artikull kot

 5. #5
  Moderatorė Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  2,860
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  800
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Sikur nuk i kane bere te tera k'to , para marteses ... loool

  A thua se i kane lene per k;te nate ....

  Artikull kot
  Mos e rrif burrin naten e marteses

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •