Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123
Duke shikuar rezultatet 61 ne 74 nga 74

Teme: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

 1. #1
  βeℓℓe ā๓e Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,607
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5058

  Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri  Sa i pėrket tradhtisė, meshkujt dhe femrat kanė arsye tė ndryshme. Tė parėt pėr shkak tė epshit seksual, tė dytat pėr shkak tė mungesės sė emocioneve. Pra, motivi kryesor i meshkujve pėr tradhti ėshtė seksi, ndėrsa femrat kėrkojnė dashnorė nė momentet kur nuk janė tė lumtura dhe janė tė pakėnaqura.

  Pėr tė tradhtuar meshkujt i shtyn dėshira pėr jetė mė aktive seksuale, me lloje tė ndryshme tė seksit, fillimi i njė lidhjeje pa rrezik nga zbulimi, arritja e kulmit seksual, vėrtetimi i seksualitetit tė vet, pėrforcimi i egos, ndikimi dhe presioni i rrethit, si dhe mė rrallė vartėsia nga seksi.

  Nga ana tjetėr, femrat tradhtojnė pėr tė pėrmbushur nevojat emocionale nė lidhje, pakėnaqėsitė me partnerin aktual, martesėn ose lidhjen, dėshirėn pėr vėmendjen e mashkullit, dėshira qė sėrish tė ndihen tė dashura nga dikush, qė sėrish tė pėrjetojnė romancėn ose ndjejnė pasionin, tė ndihen tė veēanta, pėr shkak tė mėrzisė ose vetmisė, nga mendimi se partneri nuk u kushton vėmendjen e duhur, por edhe pėr shkak tė nevojės seksuale.

  “Meshkujt tradhtojnė pėr seks, kurse femrat pėr dashuri. Ata (meshkujt) e kanė tė lehtė ta ndajnė seksin nga ndjenjat, ndėrsa te fermat janė tė nevojshme ndjenjat dhe lidhja emotive pėr tė pasur seks”, thonė autorėt e studimit.
  Burimi: Telegrafi
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ
  Thanks Jetmira thanked for this post
  Likes ReNdEx liked this post

 2. #61
  Love , Peace & Happiness Avatari i Bellatrix
  Antarėsuar nė
  Sep 2009
  Vendodhja
  Shqiperi
  Postime
  1,781
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  711

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  Citim Origjinale Postuar nga GLOOM Shfaq Poten
  Mind une nuk e di ku jeton ti,ndoshta jashte Shqiperise,por mesa kam kuptuar une e mesa kam pare krahasimi i femrave shqiptare me te huajat qendron ne nje fakt,qe femrat shqiptare kane sedren ne qender te vemendjes para cdo gjeje...Por ka dhe raste qe nuk perjashtohen,por si cdo vend tjeter...
  ndryshimi i femrave shqiptare me te huaja?

  Femrat e huaja jane me te te thjehsta, me praktike, me pakomplekse, me liberale, me pak fjal ME TE SHTURURA.
  Femrat shqiptare jane ndodhta me komplekse dhe pak mentalitet por jane Familjare NE RRADHE TE PARE , te ndershme , me pak fjale jane TRADICIONALE.

  ku e shikoj kte gje? duke pare ne pergjithsi femrat e huaja qe sbesoj se ka ndonje femer qe te jete dashuruar , fejuar martuar dhe te jete akoma me burrin e pare. 0
  Dhe nese ndodh qe tradhtojne burrin? 'ishte thjjesht osee dehur, ose moment dobesie sepse ndihej
  vetem' dhe kte gje e tregojne faktet.
  Femrat shqiptare ok dhe kto tradhetojne , dhe kto ndahen , ka nga ato qe jane te shthurura , 'pyll pa derra nuk ka' ama pergjithsisht dhe historikisht Femrat shqiptare dine thelbin e fjales 'FAMILJE' dhe e ruajne me fanatizem.

  Per mua kjo eshte ndryshimi midis femrave shqiptare dhe 'te huaja' te cilave personalisht u kam zili se jane pergjithsisht te zonja dhe cajne vet ne jete ...ama sa per konceptin familje ...thjesht ato se kane idene. gje qe sua kam zilin fare...nese se dola pak jashte teme ...thjsht lidhur me debatin e krijuar me siper...
  s: Te dashurosh eshte veper, te tradhetosh eshte kryeveper" s

 3. #62
  ...Δʝɛя... Avatari i Morena
  Antarėsuar nė
  Mar 2010
  Vendodhja
  Nel Favoloso Mondo Di Amélie
  Postime
  5,329
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  700

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  Citim Origjinale Postuar nga Bellatrix Shfaq Poten
  ndryshimi i femrave shqiptare me te huaja?

  Femrat e huaja jane me te te thjehsta, me praktike, me pakomplekse, me liberale, me pak fjal ME TE SHTURURA.
  Femrat shqiptare jane ndodhta me komplekse dhe pak mentalitet por jane Familjare NE RRADHE TE PARE , te ndershme , me pak fjale jane TRADICIONALE.

  ku e shikoj kte gje? duke pare ne pergjithsi femrat e huaja qe sbesoj se ka ndonje femer qe te jete dashuruar , fejuar martuar dhe te jete akoma me burrin e pare. 0
  Dhe nese ndodh qe tradhtojne burrin? 'ishte thjjesht osee dehur, ose moment dobesie sepse ndihej
  vetem' dhe kte gje e tregojne faktet.
  Femrat shqiptare ok dhe kto tradhetojne , dhe kto ndahen , ka nga ato qe jane te shthurura , 'pyll pa derra nuk ka' ama pergjithsisht dhe historikisht Femrat shqiptare dine thelbin e fjales 'FAMILJE' dhe e ruajne me fanatizem.

  Per mua kjo eshte ndryshimi midis femrave shqiptare dhe 'te huaja' te cilave personalisht u kam zili se jane pergjithsisht te zonja dhe cajne vet ne jete ...ama sa per konceptin familje ...thjesht ato se kane idene. gje qe sua kam zilin fare...nese se dola pak jashte teme ...thjsht lidhur me debatin e krijuar me siper...
  Po kush ta tha moj Bella qe nuk jane akoma me burrin e pare?
  Stradhetojne vec per ato, nje person tradheton edhe thjeshte per terheqje fizike.
  Ne ditet e sotme mendoj se ai koncepti familje ekziston ne pak veta , po pse meqe
  ketu i ndame tradhtite e femrave te huaja dhe shqiptare (tradhetia eshte tradheti cdo here skane te bejne shkaqet apo personat)
  Une nuk u kapa me postimet e tjera po me ket tendin
  Me habite!
  Jo cdo femer e huaj eshte njesoj
  Thjeshte duke pasur mundesi me shume per jeten (si pune ) jane te pavarura po aq.
  .... Ƴσʋ κиσω Ɩ'м α яɛαмɛя........♥  Ti me rremben cdo dite...

 4. #63
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,653
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1308

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  Citim Origjinale Postuar nga AnToNiA Shfaq Poten
  Po kush ta tha moj Bella qe nuk jane akoma me burrin e pare?
  Stradhetojne vec per ato, nje person tradheton edhe thjeshte per terheqje fizike.
  Ne ditet e sotme mendoj se ai koncepti familje ekziston ne pak veta , po pse meqe
  ketu i ndame tradhtite e femrave te huaja dhe shqiptare (tradhetia eshte tradheti cdo here skane te bejne shkaqet apo personat)
  Une nuk u kapa me postimet e tjera po me ket tendin
  Me habite!
  Jo cdo femer e huaj eshte njesoj
  Thjeshte duke pasur mundesi me shume per jeten (si pune ) jane te pavarura po aq.
  Antonia,smund ti kapim gjerat nje e nga nje,ne kuptimin keshtu njera keshtu ajo tjetra...Kur flitet per nje grup flitet ne pergjithesi aty hyjne dhe ato qe skane te bejne fare me grupin....Ne pergjithesi femrat e huaja,skane ide te tilla,te rrish ose te mendosh se me dike do kalosh gjithe jeten...Ato jetojne sot per neser...Ka raste qe jane te rregullta,jane me nje njeri,por jane raste shume te vogla ne krahasim me shqiptaret....Tradhetia vertet qe ska te beje me njeriun as rrethanat,ndonjehere eshte dicka e momentit,por keta momente nuk shfaqen shume tek femrat shqiptare....Kur thuhet nje femer e huaj eshte e pavarur sdo te thote qe ajo e ka pavaresine vec ne pune,ajo spyet askend per asgje,asaj si intereson askush pervec vetes,nuk e ka ndjenjen e te berit dicka se ka logjike keshtu,eshte e mire per familjen keshtu,ajo e ben se keshtu ja do qejfi,keshtu eshte deshira e saj e momentit...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 5. #64
  βeℓℓe ā๓e Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,607
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5058

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  Nuk jam dakort me disa nga mendimet me siper. Duke jetuar jashte Shqiperise per shume vite kam arritur te shikoj dhe te jetoj ne ambjentin e femrave te huaja dhe mund te them qe nuk jane si i pźrshkruani ju, nese do te flasim per moshat 15 deri ne 20 jane shume si ta them tralala ashtu si ne cdo vend te botes sepse hyn ne fazen e adoleshences dhe mund te bejne shume budallalleqe, nga mosha 21 deri ne 30-vjece jane energjike ashtu si jane dhe ne Shqiperi dhe biles do te shtoja qe ne Shqiperi tani jane shume fare energjike per jeten sidomos seksualen dhe femrat e vendeve te tjera (gjithmone duke u bazuar ketu ku jetoj) me shume ecin per karrieren sesa per qejfin qe eshte e kunderta ne vendin tone. Kalojne lidhje dashurie apo thjesht kalimtare eshte e vertet ama priritare per femrat e huaja eshte karriera... Duke kaluar ne moshen 30 e siper mund te them se behen me te shtruara dhe krijojne familje packa se ka qe arrijne ne ndarje, por mesa kam degjuar nga njerzit e mi qe jetojne akoma ne Shqiperi, divorci dhe ndarja eshte rritur tej mase keto vitet e fundit, saqe mban kampion ne vendet ballkanike atehere lind pyetja:
  Kush jane me shthurura ne jeten sentimentale?
  Shumica e moshes se madhe 50-70 vjece jane si tek ne te martuara prej kohesh, gjyshe dhe bejne nje jete shume te qete ....
  Nuk e kuptoj ku bazoheni ju qe na thoni se shumica nuk jane si shqiptaret?
  Aspak, do te thoja qe tani shqiptaret kane dale nga shinat me keq se te huajat... Ne cdo vend ka dhe te mira dhe qe as duan t'ia dine fare, keshtu qe mos i pergjithesoni femrat sidomos duke u bazuar nga nje emision ne televizion apo ndonje lexim artikulli ne gazete ... Jeta e femrave te huaja ne realitet eshte shume normale ashtu si une psh : punoj cdo jave kam dy dite pushim ne jave, kur ndihem mire dal, kur ndihem teper e lodhur nuk dal me shoqerine, e njejta gje ndodh dhe me to. Nuk eshte se i gjen neper pub-e cdo nate te javes apo cdo fundjave, aspak. E shikojne "qejfin" (ne kuptimin e mire te fjales, kur ato ndihen mire, kur portofoli ua lejon, kur kane shoqerine e tyre me vete etj etj (dhe do te precizoja qe jane shume raste te rralla kur dalin vetem fare gjithmone dalin ne grupe per argetim).
  Mund te them perfundimisht, qe ne kohet e tanishme femrat e huaja ia hedhin 500 here femrave ne Shqiperi per jeten sentimentale te stabilizuar. Femrat e huaja jane te pavarura dhe jo nga meshkujt jo (qe shkojne me ta per ti dhene ndonje lek per te jetuar, si ndodh ne Shqiperi) por nga puna e tyre, sepse i kushtohen shume karrierres qe me pas te jene te qeta ne jeten private . Keto qe thoni ju mund te kene qene shume vite me pare ne Shqiperi (femrat shqiptare kane qene me te stabilizuara, me me seder, me me llogjike nga kjo ane, me me shume idene per familjen e shendoshe), por tani ehhh tani jane bere shume here me keq, e kane marre jeten si ju vjen momenti ....
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ
  Likes Morena, ReNdEx, Ultraviolet, Elushe liked this post

 6. #65
  ...Δʝɛя... Avatari i Morena
  Antarėsuar nė
  Mar 2010
  Vendodhja
  Nel Favoloso Mondo Di Amélie
  Postime
  5,329
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  700

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  Citim Origjinale Postuar nga GLOOM Shfaq Poten
  Antonia,smund ti kapim gjerat nje e nga nje,ne kuptimin keshtu njera keshtu ajo tjetra...Kur flitet per nje grup flitet ne pergjithesi aty hyjne dhe ato qe skane te bejne fare me grupin....Ne pergjithesi femrat e huaja,skane ide te tilla,te rrish ose te mendosh se me dike do kalosh gjithe jeten...Ato jetojne sot per neser...Ka raste qe jane te rregullta,jane me nje njeri,por jane raste shume te vogla ne krahasim me shqiptaret....Tradhetia vertet qe ska te beje me njeriun as rrethanat,ndonjehere eshte dicka e momentit,por keta momente nuk shfaqen shume tek femrat shqiptare....Kur thuhet nje femer e huaj eshte e pavarur sdo te thote qe ajo e ka pavaresine vec ne pune,ajo spyet askend per asgje,asaj si intereson askush pervec vetes,nuk e ka ndjenjen e te berit dicka se ka logjike keshtu,eshte e mire per familjen keshtu,ajo e ben se keshtu ja do qejfi,keshtu eshte deshira e saj e momentit...
  Gloom sme pelqen kur perdor dy njesi matese per te njejtin shembull.
  Ndoshta sjeton ne shqip apo sa kohe ke qe ske ikur
  Por po te them qe shqip gati gati po behen me te ''keqija'' se sate huajat
  qe ne i cilesojme si jashte botes.
  Thjeshte femrat jo shqiptare duke pasur nje siguri ekonomike te cilen e ndertojne vete
  nese mashkulli, burri ca do te kene nuk i ben te ndihen mire Ndahen!
  Dhe kjo eshte edhe normale se i takojne 50 vite e me shume me nje person.
  Pa kaluar ne argument tj duke pasur ate idene se femrat shqiptare
  kane tradita kane mendime te tjera, tradhetojne sec ke me te
  Kot justifikojme duke i ndare ne kategori apo gje tj.
  .... Ƴσʋ κиσω Ɩ'м α яɛαмɛя........♥  Ti me rremben cdo dite...

 7. #66
  Stay Wild Moon Child 🌚 Avatari i Ultraviolet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Vendodhja
  Torino
  Mosha
  28
  Postime
  7,182
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  29
  Forca e Rrespektit
  5696

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  Citim Origjinale Postuar nga ℒℴ⋁ℇ Shfaq Poten
  Nuk jam dakort me disa nga mendimet me siper. Duke jetuar jashte Shqiperise per shume vite kam arritur te shikoj dhe te jetoj ne ambjentin e femrave te huaja dhe mund te them qe nuk jane si i pźrshkruani ju, nese do te flasim per moshat 15 deri ne 20 jane shume si ta them tralala ashtu si ne cdo vend te botes sepse hyn ne fazen e adoleshences dhe mund te bejne shume budallalleqe, nga mosha 21 deri ne 30-vjece jane energjike ashtu si jane dhe ne Shqiperi dhe biles do te shtoja qe ne Shqiperi tani jane shume fare energjike per jeten sidomos seksualen dhe femrat e vendeve te tjera (gjithmone duke u bazuar ketu ku jetoj) me shume ecin per karrieren sesa per qejfin qe eshte e kunderta ne vendin tone. Kalojne lidhje dashurie apo thjesht kalimtare eshte e vertet ama priritare per femrat e huaja eshte karriera... Duke kaluar ne moshen 30 e siper mund te them se behen me te shtruara dhe krijojne familje packa se ka qe arrijne ne ndarje, por mesa kam degjuar nga njerzit e mi qe jetojne akoma ne Shqiperi, divorci dhe ndarja eshte rritur tej mase keto vitet e fundit, saqe mban kampion ne vendet ballkanike atehere lind pyetja:
  Kush jane me shthurura ne jeten sentimentale?
  Shumica e moshes se madhe 50-70 vjece jane si tek ne te martuara prej kohesh, gjyshe dhe bejne nje jete shume te qete ....
  Nuk e kuptoj ku bazoheni ju qe na thoni se shumica nuk jane si shqiptaret?
  Aspak, do te thoja qe tani shqiptaret kane dale nga shinat me keq se te huajat... Ne cdo vend ka dhe te mira dhe qe as duan t'ia dine fare, keshtu qe mos i pergjithesoni femrat sidomos duke u bazuar nga nje emision ne televizion apo ndonje lexim artikulli ne gazete ... Jeta e femrave te huaja ne realitet eshte shume normale ashtu si une psh : punoj cdo jave kam dy dite pushim ne jave, kur ndihem mire dal, kur ndihem teper e lodhur nuk dal me shoqerine, e njejta gje ndodh dhe me to. Nuk eshte se i gjen neper pub-e cdo nate te javes apo cdo fundjave, aspak. E shikojne "qejfin" (ne kuptimin e mire te fjales, kur ato ndihen mire, kur portofoli ua lejon, kur kane shoqerine e tyre me vete etj etj (dhe do te precizoja qe jane shume raste te rralla kur dalin vetem fare gjithmone dalin ne grupe per argetim).
  Mund te them perfundimisht, qe ne kohet e tanishme femrat e huaja ia hedhin 500 here femrave ne Shqiperi per jeten sentimentale te stabilizuar. Femrat e huaja jane te pavarura dhe jo nga meshkujt jo (qe shkojne me ta per ti dhene ndonje lek per te jetuar, si ndodh ne Shqiperi) por nga puna e tyre, sepse i kushtohen shume karrierres qe me pas te jene te qeta ne jeten private . Keto qe thoni ju mund te kene qene shume vite me pare ne Shqiperi (femrat shqiptare kane qene me te stabilizuara, me me seder, me me llogjike nga kjo ane, me me shume idene per familjen e shendoshe), por tani ehhh tani jane bere shume here me keq, e kane marre jeten si ju vjen momenti ....
  te lumte goja

  ☆ Chaos is an angel who fell in love with a demon. ☆

 8. #67
  Anėtar i Respektuar
  Antarėsuar nė
  Dec 2009
  Postime
  1,876
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  142

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  .....ju femrat vrtete kerkoni alibi per aventurat tuaja....sepse koncepti nuk ju le te shikoni gjerat ne trasparence dhe me objektivitet.....kurse une them se nuk ka asgje per tu shfajsuar, sepse pelqehen dhe pike....ketu nuk diskutohet femra apo mashkulli.....
  ....munde te filloj si terheqje fizike apo mendore per te dy...munde te pelqehen dhe te dashurohen, ashtu sikurse munde edhe te ndahen....
  ....natyrishte qenia njerezore....nuk eshte e prere per monogamine...dhe jo vetem per mashkullin...por per te dy.....keto probleme qe une nuk do ti quaja te tilla...sepse njeriu nuk eshte i lire te zgjedhe ...per arsye te shume koncepteve morale apo fetare qe e vene ne korniza te tilla, qe jane jashte karakteristikave te tij gjenetike...dhe eshte normale qe do te ndodhin gjera te tilla....dhe do te ndodhin gjithmone...pavarsishte se dikush e pranon e dikush jo( edhe pse realishte ben si gjithe te tjeret)
  ...ndersa per femrat e huaja , ndryshimi eshte ketu...mentaliteti...thjeshte menyra e konceptimit te jetes ne nje tjeter kendveshtrim...jane me te lira,me te hapura dhe e jetojne jeten ashtu si ju vjen...edhe munde te dashurohen me dike tjeter...edhe pse jane ne lidhje martesore.....kjo ka cmimin e vete ...por ka edhe zgjidhje....ketu keto femra nuk shikohen shtrember nga te tjeret...gje qe ndodh ne shqiperi.....eshte zgjedhja e tyre , eshte jeta e tyre, dhe eshte e drejta e tyre qe ta jetojne si te duan...po ashtu edhe per mashkullin eshte e njejta gje...prandaj them, skemi pse krijojme prekoncepte te tilla...sepse edhe meshkujt dashurojne ashtu si edhe femrat.....
  ....
  ......Non ce da dire in un ambiente filosofico, "originale"...dove tutto ciņ che si dice e originale ...come si fa a snobbare la sapienza, sembra che l'origine e proprio qui:p ....e uno scherzo, non lo prendete sul serio;D ...salve a tutti...come state?....ah io?..bene grazie

 9. #68
  Anėtar i Nderuar Avatari i bella
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Aty ku nuk je ti!
  Postime
  8,463
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5798

  Pe: Meshkujt tradhtojnė pėr seks, femrat pėr dashuri

  Nuk i kam lexuar postimet tuaja sepse skam dhe shum kohe ne fakt e as nerva ne keto momete me falni por ndonje fjali nga postimet e fundit e kam kapur.......Ndryshojn ne menyre apsolute (edhe pse rinia shqiptare ka bere progres ne aspektin e jeteses dhe te menduarit qe nuk eshte si 20 vite me pare) mentalitet midis Shqiperis dhe botes ...per fat te keq e kemi kapur pak si mbrapsht fjalen moderrnizim ne shqiptaret dhe i kemi hyre koke e kembe kesaj sjelljeje...megjithate ndryshimi eshte siperfaqesor e menjdelejtesi, mentaliteti i rinis shqiptare eshte akoma rreze humneres.....kerkojm ta shtyjm kalbesiren por ka zen scorje te thella....duhet shum pune e cila pak nga pak shoqeria e re shqiptare fale nje personaliteti te forte e inteligjent eshte duke ndryshuar dhe duke kuptuar fjalen pavarsi, indipendenc dhe dinjitet.


  Tani persa i perket temes do e them me pak fjale.......E vertet shumica e meshkujve tradhtojn per instikte seksuale, per deshira seksuale,kryejn tradheti edhe per 1 her te vetme, ndersa femra krijon "lidhje" me tradhtorin .....por kjo sdo te thote se femra tradhton vetem per dashuri...si fillim nje femer tradhton sepse ndjen terheqje nga nje mashkull tjeter qe nuk eshte partneri i saj dhe duke qen se eshte natyre sentimentale ajo ndjen edhe shpirterisht per dashnorin e saj......Ndodh sepse dashnori i jep vemendje dhe kenaqesi seksuale dhe shpirterore sepse ai vetem kete "detyre"ka , ndersa partneri ka per "detyre" te ndaj jeten me te.
  " Mm-hmm. Oh, so typical. Ooo, I'm a man. Ooo, I have a penis. Ooo, I have to win money to exert my power over women."

  UNE JAM KESHTU, NUK DO ME NDRYSHONI KURRE....Njihmeni NESE KENI DURIM.

 10. #69
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,625
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635
  Kush tha qe femrat genjejn per dashurin ?
  Edhe femrat tradhetojn madje me shum se meshkujt,pavarsisht se vec mashkullit i ngel faji.
  Pasi mashkulli,me femra te tradheton jo me meshkujt .

 11. #70

  Antarėsuar nė
  Jan 2018
  Postime
  5
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  nese "mashkulli shoku i qenit" dhe ky mashkull ben seks me nje femer si duhet te quhen keto femra...
  Dislikes Ketrush disliked this post

 12. #71

  Antarėsuar nė
  Jan 2018
  Postime
  5
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0
  but why Ketrush ??

 13. #72
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,522
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Me 3 postime e te hash dislike nga Ketrushi. Keq puna keq.
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 14. #73
  Avatari i Desert^Haze
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  96
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  92
  Dhe ēfare problemi ka ktu?!

 15. #74
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  3,667
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  326
  Edhe femnat jane bere sasiore dhe jo me cilesore ...

Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pse meshkujt duan seks dhe ne dashuri ?
  Nga Зngjεll ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 64
  Postimi i Fundit: 28-10-2017, 07:25
 2. Kur femrat tradhtojnė…
  Nga NeVertiti ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 14
  Postimi i Fundit: 13-12-2016, 17:41
 3. Ja pse femrat duan tė bėjnė mė tepėr seks se meshkujt
  Nga mario0 ne forum Portali i forumit
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-04-2012, 18:57
 4. Femrat tradhtojnė mė shumė!
  Nga E3 ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 12
  Postimi i Fundit: 05-09-2009, 23:44

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •