Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 22 nga 22

Teme: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

 1. #1
  βeℓℓe ā๓e Avatari i Love
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Vendodhja
  A jamais ą toi.. A jamais ą moi.. A jamais ą nous..!!
  Postime
  8,607
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  26
  Forca e Rrespektit
  5029

  Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Nėse ėshtė pėr t’u besuar shkencėtarėve nga Universiteti Concordia nė Montreal, dashuria ‘jeton’ nė pjesėn e trurit, nė tė cilėn pjesė jetojnė edhe ‘nxitėsit’ pėr alkool, bixhoz dhe narkotikė.  Shkencėtarėt kanė vėrtetuar se dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr, ashtu siē mendojnė shumica e njerėzve.

  Mirėpo, tashmė ata kanė shkuar njė hap tutje pėr ta vėrtetuar adresėn e saktė. Pra, nėse ėshtė pėr t’u besuar shkencėtarėve kanadezė nga Universiteti Concordia nė Montreal, dashuria ‘jeton’ nė pjesėn e trurit, nė tė cilėn pjesė jetojnė edhe ‘nxitėsit’ pėr alkool, bixhoz dhe narkotikė.

  Nė fakt, ekipi i shkencėtarėve tė universiteti i pėrmendur ka dashur qė t’i lokalizojė pjesėt e trurit nga tė cilat rrjedhin ‘impulset e dashurisė’, tė cilat shkaktojnė ndjejnė ne dashurisė.
  U tha se kėto impulse janė tė vendosura nė pjesėn e njėjtė tė trurit, ku janė tė vendosura edhe qelizat, tė cilat reagojnė nė veset e shėnuara, duke shkaktuar varėsinė.

  Jim Pfaus, udhėheqės i studimeve, profesor dhe psikolog nė kėtė universitet, thekson se ky zbulim nuk ėshtė aq i keq.
  “Ne nga varėsia kemi krijuar diēka tė keqe, sepse e ndėrlidhim para sė gjithash me drogėn. Por, nė fakt, ky ėshtė njė proces natyror, i cili aktivizon dėshirėn pėr diēka”.
  Burimi: ballkanweb
  .................................................. .................................................. ...................... ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ The greatest show after the BigBang.... you, i & our baby ღƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღ
  Likes ina@ina@ina liked this post

 2. #2
  !!!!! Avatari i ina@ina@ina
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  tirane
  Mosha
  27
  Postime
  1,253
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  198

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  dashuria eshte nje lloj vesi si droga e bixhozi...interesante...cuditerisht e besoj se kjo eshte e vertete...

 3. #3
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,653
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1308

  Pe: Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Citim Origjinale Postuar nga ina@ina@ina Shfaq Poten
  dashuria eshte nje lloj vesi si droga e bixhozi...interesante...cuditerisht e besoj se kjo eshte e vertete...

  Dashuria ves?Dmth po dashurove do vazhdimisht te dashurosh??Pra u varke nga dashuria,si ves??
  Asnje njeri nuk varet nga dashuria,si proces i vesit si dicka qe te duhet patjeter,si dicka qe ska rruge tjeter...Vertet per dashuri kane nevoje te gjithe,por jo kur behet fjale per te DASHURUAR...
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 4. #4
  VIP Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,703
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  887

  Pe: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Po mė duket mė nė fund e paskan kuptuar...
  Sikur njeriu tė kishte prejardhje nga majmuni, sot majmunėt nuk do tė ekzistonin!!!
  Ēka thyhet, vetėm flaka e ngjet!
  Para se tė merresh me mjekrrėn e tjetėrkujt mendo sė pari sa libra ke lexuar !

 5. #5
  VIP
  Antarėsuar nė
  Sep 2011
  Postime
  6,432
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  6056

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Nje gje qendron tek ky artikulli.... Qe te budalleps :p

 6. #6
  Banned
  Antarėsuar nė
  May 2012
  Mosha
  27
  Postime
  451
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Dashuria ėshtė njė ndjenjė e fuqishme dhe e jashtėzakonshme pėr njė njeri
  Ajo bazohet tek afria, dobia (nė kuptimin anėsor), dhe/ose mbi dėshirėn dhe tėrheqjen erotike

 7. #7
  Anėtar i Respektuar Avatari i diku diku
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,813
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  607

  Pe: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  dashuria stimolon prodhimin dopamines

  po ashtu edhe droga stimulon prodhimin e dopamines ...

  zgjidhni droge apo dashuri

 8. #8
  !!!!! Avatari i ina@ina@ina
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  tirane
  Mosha
  27
  Postime
  1,253
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  198

  Titulli: Pe: Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Citim Origjinale Postuar nga GLOOM Shfaq Poten
  Dashuria ves?Dmth po dashurove do vazhdimisht te dashurosh??Pra u varke nga dashuria,si ves??
  Asnje njeri nuk varet nga dashuria,si proces i vesit si dicka qe te duhet patjeter,si dicka qe ska rruge tjeter...Vertet per dashuri kane nevoje te gjithe,por jo kur behet fjale per te DASHURUAR...
  Ashtu ishte paraqitur nga ai studimi dashuria jo se e bera une kete zbulim...

 9. #9
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,653
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1308

  Pe: Titulli: Pe: Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Citim Origjinale Postuar nga ina@ina@ina Shfaq Poten
  Ashtu ishte paraqitur nga ai studimi dashuria jo se e bera une kete zbulim...

  Pse thash gje ne postimin tim qe e ke zbuluar ti??Ti re dakord me ate punen e vesit e ndaj me beri peshtypje,qe dashuria qenka ves...

  I bie te dashurojme jo se duam,por jemi te varur nga vesi,forca e vesit na shtyn te dashurojme,qe per mua ska piken e kuptimit
  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...
  Likes ina@ina@ina liked this post

 10. #10
  You Have My Heart Avatari i TrueLovE
  Antarėsuar nė
  Sep 2012
  Vendodhja
  Oxford
  Postime
  371
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  293

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Ne budizmin japonez per te treguar 2 format e lumturise perdoren fjalet "nin" dhe "ten". Nin eshte casti i lumturise i ashtuquajtur i thjeshte, konstante, kurse ten casti i jashtezakonshem i nje lidhjeje apo e gjendjes shpirterore. Per mendimin tim dashuria futet tek casti ten, kur njeriu eshte ne lindje e siper te nje gjendjeje te jashtezakonshme shpirterore, aty ku zemra rreh forte dhe ti ndjen natyren, te bukuren me afer se kurrdohere tj. Perkufizime per dashurine mund te japesh me mijera, e bukura qendron se ajo asnjehere s'shprehet me fjale, ai qe e provon di ta perktheje ne impulse, qofshin ato pozitive, qofshin negative: I ndjen zemra te gjitha...
  You only live once, but if you do it right, once is enough

 11. #11
  VIP
  Antarėsuar nė
  Sep 2011
  Postime
  6,432
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  6056

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Citim Origjinale Postuar nga TrueLovE Shfaq Poten
  Ne budizmin japonez per te treguar 2 format e lumturise perdoren fjalet "nin" dhe "ten". Nin eshte casti i lumturise i ashtuquajtur i thjeshte, konstante, kurse ten casti i jashtezakonshem i nje lidhjeje apo e gjendjes shpirterore. Per mendimin tim dashuria futet tek casti ten, kur njeriu eshte ne lindje e siper te nje gjendjeje te jashtezakonshme shpirterore, aty ku zemra rreh forte dhe ti ndjen natyren, te bukuren me afer se kurrdohere tj. Perkufizime per dashurine mund te japesh me mijera, e bukura qendron se ajo asnjehere s'shprehet me fjale, ai qe e provon di ta perktheje ne impulse, qofshin ato pozitive, qofshin negative: I ndjen zemra te gjitha...
  E thene edhe ne firmen time
  Likes LOol liked this post

 12. #12
  !!!!! Avatari i ina@ina@ina
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  tirane
  Mosha
  27
  Postime
  1,253
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  198

  Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Citim Origjinale Postuar nga GLOOM Shfaq Poten
  Pse thash gje ne postimin tim qe e ke zbuluar ti??Ti re dakord me ate punen e vesit e ndaj me beri peshtypje,qe dashuria qenka ves...

  I bie te dashurojme jo se duam,por jemi te varur nga vesi,forca e vesit na shtyn te dashurojme,qe per mua ska piken e kuptimit
  Perderisa eshte zbuluar se dashuria si ndjenje u fshihka ne vatrat e trurit njesoj sic fshihen dhe veset si droga i bie te jete dicka si kjo puna droges...I bie te dashurojme si puna ktyre gjonave e mos heqim dot dore edhe kur duam...Dicka te vertete ka ktu apo jo?...Shpesh terhiqemi nga dikush edhe kur shohim se sia vlen se leme dot ...Pak si puna droges..ong:...

 13. #13
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,381
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Po normal qe truri,stomaku do dashuroj..

 14. #14
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,135
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8125

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Kete far teme e kena shkokerdhav tu e llafose e shyqyr qe ja gjetem ilaqin ong:ong:
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!

  Likes ricky_ch liked this post

 15. #15
  VIP
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,752
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5926

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Une lexova dicka me interesante, e cila thoshte se dashuria fshihet tek thembrrat e kembes, ndaj nje pjese e mire ndahet, se ecin pa pushim dhe e mbysin,
  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 16. #16
  Anėtar i Respektuar Avatari i Aren
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  1,521
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  178

  Pe: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Eshte nje hipoteze qe duhet te merret ne konsiderate,perse jo njeriu mendon me tru,organi i zemres ben qarkullimin dhe pastrimin e gjakut nepermjet aortes..njeriu me tru vendos per nje lidhje dhe ne saje te analizes vazhdon sipas menyres ose perzgjedhjes qe ben ne baze te karakterit si dhe etikes dhe ndikimit kulturor,ne baze te ambientit dhe mjedisit shoqeror te cilit i perket.Zemra rreh sepse truri e komandon ate...

 17. #17
  Anėtar i Nderuar Avatari i Deuid
  Antarėsuar nė
  Mar 2012
  Vendodhja
  Kosove
  Mosha
  28
  Postime
  2,402
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  260

  Titulli: Dashuria fshihet nė tru, e jo nė zemėr

  Une mendoj si shumica e njerezve se ''dashuria'' gjendet ne Zemer .
  Likes Jetmira liked this post

 18. #18
  VIP Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  8,910
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  550
  Nese dashuria fshihej ne tru dhe jo ne zemer,ateher askush nuk do te ishte i/e lenduar nga dashuria.

 19. #19
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,381
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  Ehhh por harrojne qe zemra furrnizon me gjak trurin,ushqen ndjenjat,racionalitetin vetdijen e ti.
  Ah zemer o zemer e pa tru qe ushqen shpesh zona te "rrezikshme" ne tru ahhahahaha.

 20. #20
  Anėtar i Nderuar Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  13,512
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1963
  Jam dakort me artikullin ... zemra eshte thjeshte nje organ si tere organet e tjera, mendja na ben ato/k'to qe jemi .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 21. #21
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  11,373
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8072
  Prandaj ta heq trurin dhe te budallalleps
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 22. #22
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  26,454
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  NUk besoj se dashuria eshte varesi...eshte si ajri per te mbijetuar
  Likes NeVertiti liked this post

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 88
  Postimi i Fundit: 15-09-2016, 10:12
 2. Agresioni fshihet ne gjene
  Nga NeVertiti ne forum Portali i forumit
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-03-2012, 13:48
 3. Vdekja fshihet te solariumet
  Nga Loverboy ne forum Aktualiteti botėror
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-06-2011, 12:57
 4. Pergjigje: 32
  Postimi i Fundit: 17-05-2011, 12:12
 5. Kush fshihet pas Shekspirit
  Nga braziljania ne forum Letėrsia botėrore
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2008, 16:09

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •