Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 15 nga 15

Teme: Arsyet psikologjike qė dikush mund tė bie nė dashuri me ju

 1. #1
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509

  Arsyet psikologjike qė dikush mund tė bie nė dashuri me ju


  Dashuria ėshtė shumė gjėra bashkė – lumturi, rehati, siguri, pėrkushtim dhe miqėsi e mirė.

  Por dashuria nuk ėshtė e lehtė pėr tu gjetur.

  Por si lind dashuria mes dy personave? Mė poshtė janė disa pėrgjigje pėr kėtė, bazuar nė hulumtime psikologjike ndėr vite.

  Madje disa mund tė ju duken si klishe, por ja qė duket se janė tė vertėta dhe qėndrojnė.

  Shihni ato mė poshtė dhe mbani shėnim!

  Nėse bėni tė vėshtirėn/in pėr tu arritur

  Pėrdorimi si duhet i mimikave tė fytyrės

  Nėse ngjani pak me partnerin e kaluar

  Nėse pėrdorni shumė lėvizje tė duarve

  Nėse keni ngjashmėri tė madhe me ta

  Nėse i pėrgjigjeni nevojė sė tyre pėr vėmendje, dhe ata bėjnė tė njėjtėn gjė pėr ju

  Nėse mbani aromė tė mirė

  Nėse kujdeseni pėr ndonjė kafshė shtėpiake

  Nėse dukeni njejtė pėr nga bukuria fizike, ose jeni mė i/e bukur

  Lexo al

 2. #2
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Top qenka : nese i ngjani ish-it atehere ai mund te bjere ne dashuri me ju.
  Aleeeeeeeeeeeee!
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 3. #3
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  11,997
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8195
  Duhet me marr direkt nje kafshe shtepiake se s'kemi gje ne terezi
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 4. #4
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,475
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Citim Origjinale Postuar nga Legally_Sweet Shfaq Poten
  Duhet me marr direkt nje kafshe shtepiake se s'kemi gje ne terezi
  Mmmm sikur mace
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 5. #5
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  11,997
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8195
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Mmmm sikur mace
  Pastaj mbasi e ke bere ate te bjere ne dashuri me ty, shtohet dhe nje kafshe tjeter ne shpi dhe behen dy
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath
  Likes Nicktjeter liked this post

 6. #6
  Super Moderator
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,480
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3036
  Citim Origjinale Postuar nga Legally_Sweet Shfaq Poten
  Duhet me marr direkt nje kafshe shtepiake se s'kemi gje ne terezi
  E mua macja me sjell ters.prej maces me thone jo

  Pse si doni macet ju gocat kshu ?
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 7. #7
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,610
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635
  Nėse keni ngjashmėri tė madhe me ta
  Un e di qe tipat e kundert terhiqen nga njeri_tjetri e jo ata qe jan njesoj.

 8. #8
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten

  Dashuria ėshtė shumė gjėra bashkė – lumturi, rehati, siguri, pėrkushtim dhe miqėsi e mirė.

  Por dashuria nuk ėshtė e lehtė pėr tu gjetur.

  Por si lind dashuria mes dy personave? Mė poshtė janė disa pėrgjigje pėr kėtė, bazuar nė hulumtime psikologjike ndėr vite.

  Madje disa mund tė ju duken si klishe, por ja qė duket se janė tė vertėta dhe qėndrojnė.

  Shihni ato mė poshtė dhe mbani shėnim!

  Nėse bėni tė vėshtirėn/in pėr tu arritur

  Pėrdorimi si duhet i mimikave tė fytyrės

  Nėse ngjani pak me partnerin e kaluar

  Nėse pėrdorni shumė lėvizje tė duarve

  Nėse keni ngjashmėri tė madhe me ta

  Nėse i pėrgjigjeni nevojė sė tyre pėr vėmendje, dhe ata bėjnė tė njėjtėn gjė pėr ju

  Nėse mbani aromė tė mirė

  Nėse kujdeseni pėr ndonjė kafshė shtėpiake

  Nėse dukeni njejtė pėr nga bukuria fizike, ose jeni mė i/e bukur

  Lexo al
  Po pra, une me qejfin me te madhe do t'i kujdesesha per macen
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 9. #9
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  3,609
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  326
  ka raste qe femrat ndihen inferiore ndaj meshkujve dhe ky lloj inferioriteti ben efektin kimik, te renies ne dashuri... Si e shprehin... ne sipas rastit edhe veprimi.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 10. #10
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Po pra, une me qejfin me te madhe do t'i kujdesesha per macen


  Nese ti kujdeseshe per ndonje kafshe,jo detyrimisht macja duhet te jete e saj

 11. #11
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,831
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  ka raste qe femrat ndihen inferiore ndaj meshkujve dhe ky lloj inferioriteti ben efektin kimik, te renies ne dashuri... Si e shprehin... ne sipas rastit edhe veprimi.
  Ose vice versa

 12. #12
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten


  Nese ti kujdeseshe per ndonje kafshe,jo detyrimisht macja duhet te jete e saj
  Jo, jo macen nuk ja marre por kudes do i beje si syte e ballit
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 13. #13
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Jo, jo macen nuk ja marre por kudes do i beje si syte e ballit
  S'ka se si,macet jane adhuruese e ashtu...

  Ja une psh qe mbaj mace e kujdesem per te,tash ti ruju se mund te biesh ne dashuri me mua

  Kete thote artikulli pak a shume plakush ahahaha

 14. #14
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174
  Citim Origjinale Postuar nga Danay Shfaq Poten
  S'ka se si,macet jane adhuruese e ashtu...

  Ja une psh qe mbaj mace e kujdesem per te,tash ti ruju se mund te biesh ne dashuri me mua

  Kete thote artikulli pak a shume plakush ahahaha
  M'ke shpetu tash gjeta rrugen si me t'sjelle para plakut Krejt ceshtja me ngelet tash si me ta nxane macen
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 15. #15
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,831
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Zakonisht terhiqen te kundertat...ketu del se terhiqen te njejtat!

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •