Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 17 nga 17

Teme: 5 kėshilla si tė joshni njė mashkull, por pa e kuptuar ai!

 1. #1
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10

  5 kėshilla si tė joshni njė mashkull, por pa e kuptuar ai!

  5 kėshilla si tė joshni njė mashkull, por pa e kuptuar ai!

  Nga pre nė gjuetare, kur “lėvizja e parė” i takon asaj. Mėsoni “artin” e joshjes nė takimet dashurore  Qė ėshtė seksi-xhentil ai qė merr iniciativėn, nuk ėshtė mė njė lajm, pėrkundrazi, tani tė befason thuajse e kundėrta. Nė njė botė ku zonjat janė tashmė tė ndėrgjegjshme pėr forcėn dhe aftėsinė e tyre, rreziku pėr tė qenė shumė i gatshėm apo agresiv ekziston dhe mund tė shkaktojė te “seksi i fortė” ankth ose mė keq, largim. Ēfarė duhet bėrė?

  Ja pesė kėshilla pėr tė vėnė nė praktikė sa mė shpejt atė qė paraqitet njė mundėsi joshjeje, pa rrezikuar qė tė dukeni e papėrshtatshme dhe kėmbėngulėse, duke mos lėnė pėrshtypje se keni njė interes tė vėrtetė.

  Pikėpamje – E dimė shumė mirė se komunikimi jo verbal ėshtė efikas: vendoseni atė nė praktikė pėrmes njė loje vėshtrimesh qė tė duken shumė “tė matura”. Shmangni faktin qė tė jeni e drejtpėrdrejtė, shikojeni dhe lėreni tė pėrqendrohet nė shikimin tuaj.

  Fiton kush ikėn – Ėshtė njė ligj qė vlen gjithnjė, edhe nė takimet e rėndėsishme dashurore. Pėr tė shmangur qė ta frikėsoni, do tė jetė e mjaftueshme ta shikoni nė mėnyrė intensive pėr disa momente, por pa e fiksuar. Kur tė keni kryqėzuar shikimin e tij, hiqni menjėherė tuajin: do tė jetė ēorientues dhe mes dyshimeve, ai do tė pėrpiqet tė shkurtojė largėsitė.

  Mė pak ėshtė mė shumė – Nėse pėrpiqeni tė jeni ajo qė nuk jeni, nuk shėrben. Mjafton tė kufizoheni me vėshtrimin tuaj, duke shmangur ndryshimin e pozicionit me pjesėn tjetėr tė trupit, thjesht duke e kthyer kokėn diku tjetėr, ose mė mirė pamjen. Efekti do tė jetė pėr tė komunikuar ėmbėlsi dhe pak modesti, pa e tepruar. Jo keq, apo jo?

  Pritja e ėmbėl – Mos u shqetėsoni, kjo nuk ėshtė njė surprizė finale, por njė taktikė e saktė! Gjithnjė duke punuar pėr komunikimin jo verbal, t’i japim mundėsi ta inkurajoni dhe t’i afroheni pa u dukur agresive ose jo shumė e ftuar. Si bėhet? Duke qėndruar tė qetė, duke u kujdesur qė tė mos shfaqni nervozizėm pėr shprehje tė tilla si: “Unė jam… jam kėtu duke pritur… pse nuk afroheni…?”.

  Radha juaj – Mė nė fund vjen kontakti i parė fizik, qė pa dyshim do tė jetė pak mė shumė se njė prekje e pavullnetshme. Qetėsia ėshtė virtyt i tė fortit, dihet: kėshtu qė gjesti i parė dhe i zakonshėm nė kėsi rastesh, ai i prekjes me dorė, me krah apo me shpatull , duhet tė jetė i ngadaltė dhe i lehtė, thuajse sikur jemi duke kėrcyer.

  Nėse ne keni qenė tė mirė pėr tė luajtur me armėn e joshjes, mund tė besojmė pa dyshim te njė rezultat praktikisht tė sigurt. Ai do tė afrohet me tė, pa e kuptuar se ėshtė “tradhtuar” nga joshja e saj dhe do tė besojė edhe njė herė tė vetme, se e kishte vendosur: njė gjuetar i vėrtetė!.

  E.A.
  (gazeta-Shqip.com)

 2. #2
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319
  Une per vete i lexova mire keto keshillat.
  I fiksova ne tru.
  Tani s'ka me femer qe te ma fuse mua, nuk me joshin dot pas ketij artikulli
  Heren e fundit u redaktua nga LeVoyageur; 03-05-2017 ne 12:54.
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 3. #3
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,657
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066
  Citim Origjinale Postuar nga LeVoyageur Shfaq Poten
  Une per vete i kexova mire jeto keshillat.
  I fiksova ne tru.
  Tani s'ka me femer qe te ma fuse mua, nuk me joshin dot pas ketij artikulli


  Tani po qe do mbetesh pa gjet nuse
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."
  Likes LeVoyageur liked this post

 4. #4
  Anėtar i Respektuar Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,000
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  406
  Ajo ose ai qe e ka shkruar artikullin, nuk e ka shkruar emrin... ka vėnė vetėm inicialet...
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 03-05-2017 ne 12:05.

 5. #5
  Supergirl Avatari i Nikita
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,099
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11145
  Une dua te me joshe pa e kuptuar, une nuk josh te tjeret
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 6. #6
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,104
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Pikėpamje – E dimė shumė mirė se komunikimi jo verbal ėshtė efikas: vendoseni atė nė praktikė pėrmes njė loje vėshtrimesh qė tė duken shumė “tė matura”. Shmangni faktin qė tė jeni e drejtpėrdrejtė, shikojeni dhe lėreni tė pėrqendrohet nė shikimin tuaj.
  Ncncnc me mire ja mbath vrapit

 7. #7
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  11,362
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8072
  Nguljani syte si manjake qe ta kapi frika dhe t'ja mbathi vrapit, thot artikulli. No thanks!
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 8. #8
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,114
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8125
  qejfe qejfe kjo puna e graries

  Ajo qe s'mora vesh une eshte: cfare ju duhet ta joshni deri ai se merr vesh kete gjene
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 9. #9
  Anėtar i Nderuar Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  26
  Postime
  3,802
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2155
  Eh telashe, ēka nuk lexon sot.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 10. #10
  VIP Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  8,910
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  550
  Jalla kto artikujt tė bėjn lėmsh
  Meshkujt po pan shal e c*c* joshen pa kurrfar problemi

 11. #11
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  26,432
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Po po se kuptoi ai ke njoshem ne fund te dites?
  Apo bejme sikur e joshim e pastaj tulle!
  Likes Legally_Sweet liked this post

 12. #12
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  8,657
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5066
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Po po se kuptoi ai ke njoshem ne fund te dites?
  Apo bejme sikur e joshim e pastaj tulle!

  Kete mendova dhe une, kur lexova titullin. Por, u futa brenda e harrova qe lart e lart e kam lexuar artikullin e kot.


  Ne fund te dites mer keshillat e shko ne shtepi.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 13. #13
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  32,334
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  6
  Forca e Rrespektit
  10
  E nese dua ta josh..
  PErse mos ti jap ta kuptoje? Me drita jeshile te gjata mundesisht..

 14. #14
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  11,362
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8072
  Bej cte duash per ti josh kta, kta jane drru, s'kuptojne gje...s'ju kap antena!
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 15. #15
  Moderatorė Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  2,888
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  310
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Une dua te me joshe pa e kuptuar, une nuk josh te tjeret
  Ti i kafshon direkt.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 16. #16
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,104
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5509
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  E nese dua ta josh..
  PErse mos ti jap ta kuptoje? Me drita jeshile te gjata mundesisht..
  Ne rastin se eshte Shqipe duhet cik kujdes ne fakt,per mos i dhene pershtypje te keqe nese e josh haptaz ahaah

 17. #17
  Supergirl Avatari i Nikita
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,099
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11145
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Ti i kafshon direkt.
  Nahhh. Jam sh e turpshme
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •