View RSS Feed

Recent Blogs Posts

 1. ~~~~~~~~

  Tu mpine duart dhe mendimet o i shkret.
  Nata te zuri te zhveshi dhe beri dashuri me ty ne balten e saj pise te zeze.
  Te dhembin kockat mishi te dergjet.
  Syte gjysem te hapur, qepalla qe te rendojne,ngjan si nje cope metali e harruar mes vetvetes dhe botes.
  Ditet tejane ngaterruar , dielli s"te njeh me,shiu te ujit deri ne kalbje dhe tani je shtrire te flesh ne kete krevat rruge.
  Trishtueshem kendon vargjet e tua te kompozuara me ato frymarrje azmatike. ...
  Mėnyja
  Uncategorized
 2. Dostat

  Jeni ata qe ju kom besu,
  jeni ata qe ju kam kujtu,
  jeni ata qe kishit vra per mu si un per ju,
  e di qe s'm'kishit lan nlloq edhe me ndhodh ni kijamet
  ska nevoj me ja u than emnat se e dini kush jeni vet
  Mėnyja
  Uncategorized
 3. ...hijet e kohes.

  ...hijet e kohes;-me kishin thene qe koha krijon hije .
  Shpesh gjendesha mes dilemes qe nese dielli s"do te dal, si do krijohen hijet e kohes.
  Pastaj thoja qe gjate nates hijet ne mund ti mundim, pasi yjet jane larg ,dielli flen dhe keshtu hijeve u shpetojme.
  Pastaj mendova me veten hem,qenka dhe hena e kur ajo eshte e plote krijon hije,
  PAstaj mendova perse njerzit u friksohen hijeve?
  Spo gjeja ndonje pergjigje te denj racionale,keshtu qe thjesht meqe thoshin ...
  Mėnyja
  Uncategorized
 4. Ylberi im

  Serisht nje nate pa gjume, aty ne dritaren e dhomes rrija mbeshtetur me syte nga qielli plot yje.
  As vete s’dija cfare kerkoja, nese deshiroja te lutesha per dicka, apo thjesht isha hipnotizuar me mendje e shpirt drejt asaj galaktike te panjohur.
  Dikur deshiroja te zhdukesha diku, ne nje vend pa emer, te humbisja mes njerezish qe nuk me njihnin, te harroja kush isha e nga vija. Dikur deshiroja te isha e padukshme!
  E sonte deshira e vdekur u ringjall, e sonte kujtimet moren jete, ...
  Mėnyja
  Krijime by Monique
 5. ...ecja e displinuar.

  Tani je displinuar,i tha ajo vetes me qetesin e nje lumi qe ska rrebeshe,duke shtrenguar ne duar nje tufe mendimesh te zhubravitura neper kohe.
  Ecte me koken lart,pa folur,dukej qe merrte fryme pak me veshtersi,ndoshta ajri apo radioaktiviteti i paqes berthamore,ja bente kete.Here here degjonte neper lajme te flitej , qe hidhen ne emer te paqes,dhe ndaj i falte proceset e azmes.Ecte,nuk harronte te ecte me dinijitetin e displines,i thoshte vetes me krenari, qe tashme je displinuar,drejt
  ...

  Updated 16-04-2017 at 23:10 by NeVertiti

  Mėnyja
  Uncategorized