Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 24 nga 24

Teme: Dėnim shembullor pėr njė ateist

 1. #1
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319

  Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Njė gjykatė nė Arabinė Saudite ka dėnuar me 10 vite burg dhe 2000 fshikullime kamzhiku njė burrė qė nė Twitter shkroi se ishte ateist.

  28-vjeēari u arrestua pasi policia zbuloi rreth 600 “cicėrima” me anė tė tė cilave ai tregonte ateizmin e tij. Me ligjin qė ka hyrė nė fuqi dy vite mė parė, ateizmi konsiderohet terrorizėm nė Arabinė Saudite.

  Ky burrė shkruante nė Twitter se tė gjithė profetėt gėnjenin dhe shtonte se mėsimet fetare ishin “karburant” pėr konflikte.

  Sipas “The Sun”, ai ka marrė edhe njė gjobė tė majme.

  Gazeta Dita
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 2. #2
  Anėtar i Respektuar Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2206

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Nese nuk ndeshkohej ky ,,,do zgjoheshin delet e do blegerinin beeeeeeee

 3. #3
  Warrior Princess Avatari i princesha
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Nje Enderr Te Embel...!!!
  Postime
  4,799
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3982

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Lehte paska shpetuar...nejse nuk habitem...se paku gjalle, ne disa vende pse beson vjen te vret dikush...  -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

 4. #4
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,496
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Nese nuk ndeshkohej ky ,,,do zgjoheshin delet e do blegerinin beeeeeeee
  loool
  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes DArbi liked this post

 5. #5
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga princesha Shfaq Poten
  Lehte paska shpetuar...nejse nuk habitem...se paku gjalle, ne disa vende pse beson vjen te vret dikush...
  E ke fjalen per ate priftin qe e theren ne kishe ne Indonezi para 4 ditesh apo per ate priftin francez qe i prene fytin gjate meshes ne France?Apo per te gjithe ata qe nuk ishin myslimane dhe u masakruan ne nje restorant ne Bangladesh?
  Nejse,
  Jam plotesisht dakord me ty, dhe une them qe duhet ta vrisnin me gure para Turmes lidhur ne shtylle.
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 6. #6
  Warrior Princess Avatari i princesha
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Nje Enderr Te Embel...!!!
  Postime
  4,799
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3982

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  e kam fjalen per Njerez(njeri)..lexo me kujdes postimin tim...tema eshte ateist, une thash se ka raste pse beson te vrasin..nuk permenda musliman apo krishtere... a ty flm qe ma detajizove...  -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

 7. #7
  Anėtar i Nderuar Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  2,975
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1232

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Nuk qenka denuar pse eshte ateist , por per shpifjet dhe blasfemin e tij .
  87654321

 8. #8
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,836
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Ku jane te drejtat e njeriut ktu???

 9. #9
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,836
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga C3nI Shfaq Poten
  Nuk qenka denuar pse eshte ateist , por per shpifjet dhe blasfemin e tij .
  Sipas nje atesti nuk eshte blasfemi te thussh se zoti nuk ekziston..blasfemi eshte per besimtarin.
  Nese ti beson dicka qe se ke pare,ai nuk e beson...besimi nuk detyrim por e drejte e kujdo.
  Zakonisht kta qe ecin kundra rrymes ne fund rryma i merr

 10. #10
  Anėtar i Nderuar Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  2,975
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1232

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Ok pra e drejte e tij eshte qe Te mos besoj . Po e drejte edhe e imja eshte qe te mos ma cenoj , ofendoj , nencmoj besimin-fene askush . Mos rasteisht simbas logjikes suaj vetem ateistet Kane tw drejta ,e neve muslimanet Jo .
  87654321

 11. #11
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,836
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Po cen....nese ai thote ska zot, ti cdo?
  Per ty ka besoje...ai apo dikush tjeter spo te imponohet e as po te detyron.
  Edhe respektin mos ja kerko dikujt qe nuk beson.
  Dhe mos e gjeneralizo , po flasim per kete individ.
  Sepse sic ka qe nuk respektojne ka plot qe respektojne!
  Ama ty ste takon ta denosh pse nuk beson ne zot. Ku e gjen kete te drejte ti?
  Qofsh myslyman apo katolik....
  Cen kur ikeb ne xhami a kishe besimtari falet e lutet per veten jo per tjetrin.

 12. #12
  Anėtar i Respektuar Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2206

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga C3nI Shfaq Poten
  Ok pra e drejte e tij eshte qe Te mos besoj . Po e drejte edhe e imja eshte qe te mos ma cenoj , ofendoj , nencmoj besimin-fene askush . Mos rasteisht simbas logjikes suaj vetem ateistet Kane tw drejta ,e neve muslimanet Jo .
  Pse nuk beson eshte ofendim per ty?

 13. #13
  Anėtar i Respektuar Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2206

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga LeVoyageur Shfaq Poten
  E ke fjalen per ate priftin qe e theren ne kishe ne Indonezi para 4 ditesh apo per ate priftin francez qe i prene fytin gjate meshes ne France?Apo per te gjithe ata qe nuk ishin myslimane dhe u masakruan ne nje restorant ne Bangladesh?
  Nejse,
  Jam plotesisht dakord me ty, dhe une them qe duhet ta vrisnin me gure para Turmes lidhur ne shtylle.
  Jo mo,e ka me te gjith boten,,,pervec atyre qe praktikojne besimin e saj.

 14. #14
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,199
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  9110

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Old mac Donald has a farm,
  iaiaooo.. and on his farm he has a caw.. ia iaooo..
  Muu muu here and muu there, here mu there mu everywhere mu mu...
  Old mac Donald has a farm,
  iaiaooo..
  Old mac Donald has a farm,
  iaiaooo.. and on his farm he has a sheep.. ia iaooo..
  bee bee here and bee bee there, here be there be everywhere be be ...
  Old mac Donald has a farm,
  iaiaooo..

  A po s'jemi ne temen e duhur? Se kaq be e mu sa po lexoj me duket vetja sikur jam ne ferme te xhaxhi Mac Donald-it.


  Tani nga ta kapim kete temen?!

  Do doja ta nisja nga paragjykimi qe ju be Princeshesh. Pasi ne nje bote ne flake nga te 4-tra anet eshte e kote te bejme dallime besimesh. Ne fakt ne cdo shtet po vritet besimtari(cdo lloj feje) ashtu si dhe ai pa fe. Kemi nje zone lufte ne lindje qe po vriten kryesisht musliman, por ka dhe te krishtere atje. Kemi dhe raste terroriste neper Europe e bote ku vriten njesoj cdo lloj rrace dhe feje.

  Tani per temen:
  Sipas mendimit tim dhe te tereve askush nuk (duhet te) denohet per besimin e tij, kudoqofte. Besimi fitohet me vullnet te lire.
  Nderkohe cdo njeri le te besoj, apo mos te besoj duke respektuar tjetrin. Pa patur nevoje te hedhe balte as mbi Jezus, as Mari, as Noah, e as Muhamed!

  "Blasphemy Law" njihet ne tere boten, madje sot e kesaj dite cdo shtet nese ankohesh per perhapje urrejtjeje, shpifjesh denohesh me gjoba, burgim, varet nga shteti. (madje dhe ne Europe ndonese shpesh jane ligje te vdekura.) Ne Australi psh quhet ofenduese dhe mer gjoba (sipas vendeve) ndersa ne Kanada considerohet Krim. Po Blasphemous Liber e dini? vazhdon te jete aktiv ne Kanada e New Zeland!
  Dalim te fakti tjeter: Ky eshte denuar per mosbesimin apo per blasfemine? Titulli thote besimin, shpjegimi me poshte ne shkrim tregon me shume (blasfemi/perhapje urrejtjeje/percarje),(sipas asaj qe po kuptoj une)
  Citim Origjinale Postuar nga LeVoyageur Shfaq Poten
  Ky burrė shkruante nė Twitter se tė gjithė profetėt gėnjenin dhe shtonte se mėsimet fetare ishin “karburant” pėr konflikte.
  ndersa detajet as nuk i dime fare!

  Dhe e Fundit, C'mendim kam mbi ligjet qe aplikohen ne Saudi?! Per mua Saudi-ja eshte nje vend i cili shperdoron "Sheriah Law" aty ku do ai vend. Rrjedhimisht, s'pres vendime te duhura nga ai shtet,pasi nuk perfaqeson shtetin fetar Islam sic duhet te ishte!

  Dhe e fundit, per mua si Soul kushdo le te shaje e te beje c'te doje! Who cares! But, As mos e provo te shash mua apo familjen padrejtesisht pasi direkte te padis!(ne nje shtet me ligje jo si Shqiperia kuptohet)
  Heren e fundit u redaktua nga Soulmind; 02-09-2016 ne 04:43.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~
  Likes Loverboy, LeVoyageur liked this post

 15. #15
  RDM33 Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,153
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  3319

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  [MENTION=13444]Soul[/MENTION],
  Nese , them Nese...une kam paragjykuar princeshen, per te njejtin parim ti me ke paragjykuar mua
  Like e ke vetem per pjesen e fundit te komentet tend qe ka te beje me temen :-)
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 16. #16
  oNcE... Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,199
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  9110

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga LeVoyageur Shfaq Poten
  [MENTION=13444]Soul[/MENTION],
  Nese , them Nese...une kam paragjykuar princeshen, per te njejtin parim ti me ke paragjykuar mua
  Like e ke vetem per pjesen e fundit te komentet tend qe ka te beje me temen :-)
  Ty? S'je i vetmi qe i je referuar fjaleve te saj! Ndonese ajo qarte ka thene "besim" dhe Fjala besim perfshin krejt "besimtaret" e botes. Por, s'ja vlen te kapemi me cikerrima!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 17. #17
  Anėtar i Nderuar Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  2,975
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1232

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Po cen....nese ai thote ska zot, ti cdo?
  Per ty ka besoje...ai apo dikush tjeter spo te imponohet e as po te detyron.
  Edhe respektin mos ja kerko dikujt qe nuk beson.
  Dhe mos e gjeneralizo , po flasim per kete individ.
  Sepse sic ka qe nuk respektojne ka plot qe respektojne!
  Ama ty ste takon ta denosh pse nuk beson ne zot. Ku e gjen kete te drejte ti?
  Qofsh myslyman apo katolik....
  Cen kur ikeb ne xhami a kishe besimtari falet e lutet per veten jo per tjetrin.
  Ai nuk ka thene nuk ka Zot , Ai ka thene Zoti dhe feja Jane keshtu e keshtu .Ka kaluar kufijt e shprehjes se lire . Ka shkelur ligjin me nje fjale . Ka bere blasfemi . E sic e dijme blasfemia eshte e denuar .
  Nuk kemi Te bejme me denim pse nuk ka besuar ne Zot .
  Heren e fundit u redaktua nga C3nI; 02-09-2016 ne 19:47.
  87654321

 18. #18
  Anėtar i Nderuar Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  2,975
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1232

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Pse nuk beson eshte ofendim per ty?
  Jo . Ofendim per mua eshte kur ma Shan fene ateisti .
  E drejte e tij eshte ne cka beson , sme hyne ne pune asgje besimi apo mos besimi I tij .
  87654321

 19. #19
  Anėtar i Respektuar Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2206

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga C3nI Shfaq Poten
  Jo . Ofendim per mua eshte kur ma Shan fene ateisti .
  E drejte e tij eshte ne cka beson , sme hyne ne pune asgje besimi apo mos besimi I tij .
  Atehere je ok.

  Dua te di cfare nenkupton me sharje?
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 20. #20
  Anėtar i Nderuar Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  2,975
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1232

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Atehere je ok.

  Dua te di cfare nenkupton me sharje?
  Sharje , fjale te renda , fyese per fene qe bejne ateistet .
  87654321

 21. #21
  Anėtar i Respektuar Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2206

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga C3nI Shfaq Poten
  Sharje , fjale te renda , fyese per fene qe bejne ateistet .
  Kuptoj, uroj qe te plotesohen te gjitha angazhimet dhe premtimet qe permbledh feja jote!
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 22. #22
  Anėtar i Nderuar Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  2,975
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1232

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Kuptoj, uroj qe te plotesohen te gjitha angazhimet dhe premtimet qe permbledh feja jote!
  Falemibderit!
  Edhe une lutem qe Zoti tia mundesoj ta kuptoj te verteten e Tij , cdo njeriu qe eshte i sinqerte dhe zemer mire.
  87654321

 23. #23
  Donatorė Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,905
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6068

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Ku jane te drejtat e njeriut ktu???
  Te drejtat e njeriut? Ku do ankohesh ne Onu??
  Kapo i kshillit te te drejtave te njeriut ne ONU eshte nje arab, pavarsisht qe eshte nje nga vendet e para ne Bote per denime kapitale.(per motive banale).
  Askush nuk eshte me i skllaveruar se ai qe gabimisht mendon se eshte i lire.

 24. #24
  Administrator Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  27,836
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Dėnim shembullor pėr njė ateist

  O laur avash se me trembe.....e thashe parimisht se ligjerisht u pa si funksionon....
  Nga ca ane shyqyr qe jetojme ne shqiperi

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •