Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Faqja 12 nga 12 I parėI parė ... 23456789101112
Duke shikuar rezultatet 331 ne 357 nga 357

Teme: Pikturat tuaja te preferuara

 1. #1
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Feb 2010
  Postime
  4,469
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  2865

  Pikturat tuaja te preferuara

  Postoni pikturen qe keni koleksion ose qe mund te gjeni, periudha te ndryshme arti dhe autore te ndryshem.
  Per me shume kulture rreth piktures.

  Vincent van Gogh " Nate me yje"
  [B][SIZE=1][COLOR="#0000FF"]" Cfare eshte nje mik ?... Eshte nje individ me te cilin keni guxim te jeni vetvetja..."[/COLOR][/SIZE][/B]
  Likes PiNkY, alfa-5, ShkodranNe, Love liked this post

 2. #331
  Anėtar i ri Avatari i Petrit101
  Antarėsuar nė
  Jun 2012
  Vendodhja
  Jasht vėndit tem t'dashtun
  Postime
  199
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  155

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara


  Bosch(jo lavatrice)
  Homo sum, humani nihil a me alienum puto
  Likes Marla liked this post

 3. #332
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,956
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  Shay Kun
  Heren e fundit u redaktua nga Aver; 17-06-2015 ne 21:08.
  I walk slowly, but I never walk backward
  Likes Arfenilla liked this post

 4. #333
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,956
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  Shay Kun
  I walk slowly, but I never walk backward

 5. #334
  Themelues i Forumit Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,305
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5729

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Citim Origjinale Postuar nga Aver Shfaq Poten
  Kush i ka bere keto?
  Keep your heels head, and standards high.

 6. #335
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,956
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Citim Origjinale Postuar nga Marla Shfaq Poten
  Kush i ka bere keto?
  Duhet te jete Dali. Salvador Dali.
  I walk slowly, but I never walk backward

 7. #336
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  The Enchanted Forest, Chagall

 8. #337
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  John Lavery


  Likes Aver liked this post

 9. #338
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,956
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  I walk slowly, but I never walk backward
  Likes jana80 liked this post

 10. #339
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Stephanie Clair ~ Cubist Romantic painter
 11. #340
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,610
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  img_0913-jpg
  pc3abrrallat-e-andersenit-nc3ab-pc3abllc3abmbc3abn-e-dorc3abs-jpg

 12. #341
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara
  Likes Passion, Loyalty liked this post

 13. #342
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  9,116
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5111

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  "Roots", 1949.
  Frida Kahlo

  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 14. #343
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,000
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8196

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Vladimir Kush

  Red Purse


  Farewell Kiss


  Departure of the Winged Ship


  Diary of Discoveries
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath
  Likes Passion liked this post

 15. #344
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,000
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8196

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Puthja, Gustav Klimt

  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath
  Likes Passion, jana80 liked this post

 16. #345
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Alexander Gunin artist from Russia  Félix Schlesinger - German Painter  Natalia Tour - Figurative Russian artist  Irene Sheri Bulgarian mother and French father born in the Ukraine

  Likes Passion, jana80 liked this post

 17. #346
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Catherine Marchand Painter from Canada  Bjorn Thorkelson painter from Orange, CA. United State of America

  Abraham Solomon painter born in Englan lives in France

  Likes Passion liked this post

 18. #347
  plak gjufurrak Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,226
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8174

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  Fshati im Dimri nga fqinji im L. Gashi
  Vaj ne pelhur 30x50cm

  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 19. #348
  Themelues i Forumit Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,305
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  5729

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara  Hope # Klimt
  Keep your heels head, and standards high.
  Likes kitrra 123 liked this post

 20. #349
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

  If nothing saves us from death,
  May love at least save us from life.

  Artwork by Dimitra Milan
  Title: Be mine. Only yours.
  Acrilic on canvas, 2016
  by Danielle Kowalski


  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 08-01-2017 ne 18:44.

 21. #350
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Bernard Charoy - Painter born in #Lorraine East of #France  Boris Prokazov Russian painter  Ernesto Di Michele artist lives in Italy, Napoli
  Gregory Frank Harris - Artist from southern California USA


 22. #351
  Anėtar i ri Avatari i Edisongen
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  461
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  245
  Zdzislaw beksinski eshte piktori im i preferuar.

  Likes Legally_Sweet liked this post

 23. #352
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

 24. #353
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10


  Virginie Demont-Breton (French painter 1859-1935) | Under the orange tree
  Julien Dupre | Midday Break

 25. #354
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Stefano di Stąsio, Napoli 1948


 26. #355
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10


  Brenda Burke English painter

 27. #356
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Johan Messely - #Artist from #Belgium


 28. #357
  Moderatorė Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,041
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4925
  Edvard Munch

  munch-2-jpg

  1p-piumevh4fsvzsjd1fi-k18k2pzexqh92_3rlcx2dqhcjrpzhzkg-3r3bom0siu06gjiehmxpsbww-w1200-h630-p-k-n-jpg

  220px-edvard_munch_-_melancholy_-1894-jpg

  260px-munch_det_syke_barn_1885-86-jpg

  260px-edvard_munch_-_summer_night-_inger_on_the_beach_-1889-jpg

  images-8-jpg

  ky piktor me ka pelqyer qe kur i kam njohur pikturen e fundit me titull ulerime pasi ne ter jeten e tije dhe krijimtarine ka kerkuar te shpreh emocionet ndjenjat e verejme tek piktura vajza dhe nena e semure ( nje pikture ku piktori njeh veten pasi e jema vdes nga turbekozi pra nje jete te gjate vuajtjeje..
  ne pikturen e dyte shpre femren... femren kur eshte vajze ,nuse e re me shikim drejt qiellit plot shpresa dhe objektiva pastaj e shikon ne moshe te pjekur si seksualisht po ashtu edhe me me pak pudore pastaj e shikon grua mbase nene ku jeta e ka lodhur e ka rrahur i ka nxire syte dhe i ka humbur shpresat dhe energjine e moshes rinore...e pas tre femrave ne fund ne nje cep eshte burri..indiferent? spektator? ne hije... qe sshikon ate por eshte dhe eshte ne nje te vetem versjon te "paevoluar"

  pastaj zgjodha melankoline...melankoline e nje burri i veyem i pakuptuar ne nje bote me ngjyra dhe forma por ai eshte mbeshtetur ne vetvete...
  ne pikturen eradhes ka pozuar motra e tije ingrit .. nje qetesi ne breg ...mbase qetesia e vetme e ketij piktori..(familja)
  me pas po trishtim vajza e semure...
  dhe ne fund zgjodha ulerimen .. kujt i ulerin piktori e cfar kerkonte nga norvegjia e atyre viteve??
  Heren e fundit u redaktua nga jana80; 02-11-2017 ne 23:28.
  Bisogna avere in sé il caos per partorire una stella che danzi.

Faqja 12 nga 12 I parėI parė ... 23456789101112

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pikturat qė duken si fotografi
  Nga Yellow Redhead ne forum Arti figurativ dhe krijimtaria
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-05-2013, 13:17
 2. Makinat me te preferuara nga hajdutet
  Nga *deliza* ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 13-09-2009, 23:32
 3. Pikturat
  Nga Elushe ne forum Arti figurativ dhe krijimtaria
  Pergjigje: 16
  Postimi i Fundit: 10-09-2009, 15:53

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •