Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 27 nga 27

Teme: Ilustrime

 1. #1
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Ilustrime

  Se fundmi kam shfaqur nje interes te madh ndaj ilustrimeve dhe dua ta ndaj me ju

  Nje ilustrim eshte nje imazh i paraqitur ne formen e nje vizatimi, pikture fotografie ose forme tjeter arti e krijuar per te paraqitur ose diktuar nje informacion si histori, poeme, ose artikull gazete me ane te nje prezantimi grafiko-vizual.

  Do ju njof me poshte me artistet e mi te preferuar...

  Sophie Griotto ( Sophie Griotto (Official) | Facebook )
  Aegis ( Aégis | Facebook )
  Johnny Cheuk ( www.johnnychuk.com )
  Annabelle Vehoye ( Annabelle Verhoye )

  Bashke me emrin e artistit kam ven dhe nje link ku mund te gjeni me shume...
  ...dhe plot artiste te tjere qe do i postoj me vone


  Uroj t'ju pelqejne
  Heren e fundit u redaktua nga Didi; 23-04-2013 ne 01:26.

 2. #2
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Titulli: Ilustrime

  20 ilustrues frymezues

  (ktu jan 5 te paret)

  1. Emmanuel Polanco

  2. Raquel Aparicio

  3. Matthieu Bessudo

  4. Jesse LeDoux

  5. Alexei Vella  Likes Nicktjeter, Marla, Jetmira, Aki liked this post

 3. #3
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime

  Brian Viveros (mjafton ne google edhe dalin mijra vepra te tij) i adhuroj  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes Yellow Redhead, PiNkY, Monique, Jetmira liked this post

 4. #4
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Titulli: Ilustrime

  6. Charlotte Traynor  7. Ben Lawson  8. Meyoko (Melissa Murillo)  9. Yoko Shimizu  10. Vicky Newman  Likes Jetmira liked this post

 5. #5
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Titulli: Ilustrime

  Claudia Degliuomini
  Likes Jetmira liked this post

 6. #6
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Titulli: Ilustrime

  Midori Yamada

  Likes Soulmind, Marla, Nicktjeter, Jetmira liked this post

 7. #7
  Alis Volat Propriis Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,068
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  8210

  Titulli: Ilustrime

  Pascal Campion


  Leticia Reinaldo


  Catrin Welz-Stein


  Manuel Rebollo
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 8. #8
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Titulli: Ilustrime

  YUMIKO KAYUKAWA


  Wake up


  Ocean in the sky


  Night Night
  Likes Soulmind, Aver, Gerti2, Jetmira liked this post

 9. #9
  angels walk among us Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,539
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3565

  Titulli: Ilustrime

  Hana Jang,


 10. #10
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime

  Nga seria Everything You Can Imagine Is Real
  Ne fakt sdi kus eshte autori,por me pelqyen e vendosa ti sjell
  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes Gerti2, Legally_Sweet, Soulmind, Jetmira, Aki liked this post

 11. #11
  Donatorė Avatari i Gerti2
  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  2,455
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  101

  Titulli: Ilustrime

  Likes Nicktjeter, Jetmira liked this post

 12. #12
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime

  Chiara Bautista.

  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes ReNdEx, Soulmind, Jetmira liked this post

 13. #13
  Donatorė Avatari i Gerti2
  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  2,455
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  101

  Titulli: Ilustrime
 14. #14
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime  Likes Gerti2 liked this post

 15. #15
  Donatorė Avatari i Gerti2
  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  2,455
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  101

  Titulli: Ilustrime


 16. #16
  Anėtar i Nderuar Avatari i PiNkY
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  4,492
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  2994

  Titulli: Ilustrime

  Ed Fairburn

  Ruben Ireland  (Æ`•.•“Æ) (Æ`•.•“Æ)
  *`•.ø(Æ`•.•“Æ)ø.•“ ♥
  ☆ ŗ ♥ `•.ø.•“ ♥ŗ ☆

 17. #17
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes Gerti2, kitrra 123 liked this post

 18. #18
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,633
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635

  Titulli: Ilustrime

  912-552x1024-jpg
  20150311094007-ilustrime-joreale-ju-transportojne-nje-bote-tjeter-m-jpg
  b-jpg

 19. #19
  VIP
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  9,633
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  635

  Titulli: Ilustrime

  ilustrime-jpg
  ju-duken-shokuese-k-euml-ilustrime-epo-k-euml-jan-euml-pasqyra-e-shoq-euml-ris-euml-son-eu-jpg
  o-jpg
  travelillustrationsmalikafavre4-805x1024-jpg

 20. #20
  outcast Avatari i Aki
  Antarėsuar nė
  Nov 2015
  Postime
  2,334
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1754

  Titulli: Ilustrime

  Ja tu sjell une nje nga tanet, Enkel Dika


  Likes Soulmind, Nicktjeter liked this post

 21. #21
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime

  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes Legally_Sweet, perbenista liked this post

 22. #22
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime

  Me lini tiu prezantoj me Ilya Kuvshinov, une u dashurova me te  Heren e fundit u redaktua nga Nicktjeter; 02-06-2016 ne 00:07.
  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes perbenista, Aki, Legally_Sweet liked this post

 23. #23
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime

  Jace Wallace

  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes kitrra 123 liked this post

 24. #24
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244

  Titulli: Ilustrime

  Tiija Reijonen

  Lisandro Schriujin


  Dhe kjo pa emer.
  Heren e fundit u redaktua nga Nicktjeter; 29-11-2016 ne 12:56.
  ............................ She's whiskey in α teαcup.
  Likes Aki liked this post

 25. #25
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  Katharina Ortner


  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 26. #26
  outcast Avatari i Aki
  Antarėsuar nė
  Nov 2015
  Postime
  2,334
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1754
  Nuk gjeta ndonje vend te pershtatshem keshtu qe po i ve ktu keto ilustrime humoristike qe i gjeta tek nje faqe e fb citkart

  Likes Legally_Sweet, Nicktjeter liked this post

 27. #27
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,568
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  YaoYao Ma Van As
  images-3-jpeg
  images-2-jpeg
  images-1-jpeg
  2017-09-07-16-56-46-1757912747-jpeg
  2017-09-07-16-56-24-1461103222-jpeg
  ca74cc44983f92f037295ae6b1d0fce6-jpg
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •