Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 4 nga 4

Teme: 22 mijė dollarė pėr ta kthyer fshatin e humbur nė njė zonė turistike

 1. #1
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,587
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  22 mijė dollarė pėr ta kthyer fshatin e humbur nė njė zonė turistike

  22 mijė dollarė pėr ta kthyer fshatin e humbur nė njė zonė turistike  Kampung Pelangi, njė fshati i vogėl nė Indonezi ėshtė kthyer nė njė shfaqje mahnitėse me ngjyra tė ndezura dhe dizajnė tė ēuditshme.
  Fillimisht ai ishte njė fshat me ngjyra tė hirta dhe dukej shumė i varfėr.  Pėr kėtė investim qeveria akordoi njė shumė prej 22 mijė dollarėsh, duke e kthyer fshatin nga njė lagje tė varfėr, nė njė zonė mjaft tė pėlqyer.
  Nė total janė lyer 231 shtėpi, duke pėrdorur edhe imagjinatėn dhe qėllimi ishte qė tė pėrdoreshin ngjyra tė ndezura.

  E gjithė kjo i ka dhėnė fshatit njė impuls tė vėrtetė dhe brenda njė kohe tė shkurtėr fshati ėshtė populluar nga turistėt.

  Bizneset e zonės po shohin njė rritje tė ekonomisė sepse po shesin mė shumė suvenire, ushqime apo ēdo gjė tjetėr qė prodhohet nė kėtė fshat.

  gazeta-Shqip
  Likes Opium liked this post

 2. #2
  Super Moderator Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  7,956
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  4182


  Qe ka LDK e Isa Mustafes fansa edhe ne Indonezi kurr s'ma kishte marr mendja.
  I walk slowly, but I never walk backward

 3. #3
  Supergirl Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  21,474
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  11244
  22 mije dollar per bojra.
  ............................ She's whiskey in α teαcup.

 4. #4
  Anėtar i Respektuar Avatari i Eugeneral
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  32
  Postime
  1,233
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  290
  -E harruat Tiranen apo kur i marin idete te tjeret e qepni?!

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •