Duke shikuar rezultatet 1 ne 16 nga 16
Like Tree26Likes
 • 5 Post By E3
 • 5 Post By E3
 • 1 Post By E3
 • 3 Post By E3
 • 1 Post By Nicktjeter
 • 2 Post By Didi
 • 1 Post By SunLiGhT
 • 1 Post By Nicktjeter
 • 1 Post By Didi
 • 3 Post By Sweetie
 • 3 Post By PiNkY

Teme: Lulet e natyres Shqiptare

 1. #1
  E3
  E3 eshte jashte linje
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  8,808
  Forca e Rrespektit
  2581

  Default Lulet e natyres Shqiptare


  Erythraea centaurium (bari i ethes)


  Gentiana sp. (besoj te jete G. asclepiadea)


  Calystegia sepium (Convolvulus sepium) - Dredhja


  Sherebela - Salvia officinalis (ngjan shume me S. triloba). Mjeksore


  Cistus villosus


  Cistus salvifolius


  Cercis siliquastrum


  Campanula sp


  Gladiola  Dictamnus albus (Bari i uzos). Bime mjeksore


  Lulekuqet, Papaver rhoeas


  Primula sp.


  luledele  Opunita sp ose fiku i detit, rritet kryesisht ne zonat e Rivieres


  Heren e fundit u redaktua nga E3; 06-10-13 ne 21:48.

 2. #2
  E3
  E3 eshte jashte linje
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  8,808
  Forca e Rrespektit
  2581

  Default Pe: Lulet e natyres Shqiptare  Narcissus poeticus


  Lilium martagon ose Zambaku i Alpeve


  Polygala sp


  Mellaga ose Malva sp


  Epilobium angustifolium
  Zambaku Shqiptar, Lilium Albanicum


  Shtara (Veratrum album). Ne livadhe te lageta te zonave malore. Bime mjeksore, por edhe helmuese


  Gjineshtra


  Agave americana, nje lloj kaktusi rritet kryesisht ne Riviere


  Arbutus unedo, lloj shkurreje mesdhetare


  Croccus,zambaku debores


  Orkidea e eger, karaburun (orchid)


  zambaket e Lures

  Heren e fundit u redaktua nga E3; 06-10-13 ne 22:05.

 3. #3
  in dolce attesa Avatari i ida angel
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ^.^
  Mosha
  29
  Postime
  8,202
  Forca e Rrespektit
  2060

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  O zot sa te bukura jane ....

  Heren e fundit u redaktua nga E3; 06-10-13 ne 22:05.

  I love you daddy
  :flamuri:

 4. #4
  E3
  E3 eshte jashte linje
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  8,808
  Forca e Rrespektit
  2581

  Default Pe: Lulet e natyres Shqiptare


  ‎"Althaea officinalis", mullaga e bardhe. Perdorimi i rrenjes se mullages se bardhe ne medicinen shkencore, si tek ne dhe ne bote perdoret shume. Vetite kuruese te rrenjeve te saj njihen qe ne kohet e hershme.


  Kjo lule ben pjese ne familjen e orkideve. Latinisht quhet Spiranthes spiralis, lulezon ne vjeshte. Anglezet e quajne Autumn Lady's Tresses. Emer i bukur apo jo?  Colchicum autumnale. Shume e bukur, por, kujdes dhe shume helmuese.  Heren e fundit u redaktua nga E3; 06-10-13 ne 21:52.
  princesha likes this.

 5. #5
  E3
  E3 eshte jashte linje
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  8,808
  Forca e Rrespektit
  2581

  Default Pe: Titulli: Lulet e natyres Shqiptare


  Euphorbia

  Gentiana sp. (G. asclepiadea)
  Epilobium angustifolium


  Emertimi i bimeve nga Ymer Qosja


  Heren e fundit u redaktua nga E3; 06-10-13 ne 22:13.

 6. #6
  Catch me if you can... Avatari i GLOOM
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  15,685
  Forca e Rrespektit
  1349

  Default Pe: Lulet e natyres Shqiptare

  Te gjitha te bukura,por Gentiana dhe Shtara shume te vecanta...

  Ndonjehere me vjen te godas disa njerez,por me pas mendoj qe : Nuk lejohet abuzimi ndaj kafsheve...

 7. #7
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  5,496
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  2810

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Pse nuk duken keto fotot?

  Ka qen nje lule lepuri kshu i thoshnin ne gjuhen popullore te pakten une sdi emer tjeter.
  A e gjen dot ndonjeri?

  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 8. #8
  Hakuna Matata! Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Vendodhja
  。◕‿◕。
  Postime
  3,922
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  5273

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Citim Origjinale Postuar nga eridiona Shfaq Poten
  Pse nuk duken keto fotot?

  Ka qen nje lule lepuri kshu i thoshnin ne gjuhen popullore te pakten une sdi emer tjeter.
  A e gjen dot ndonjeri?
  Ne google kerkova dhe ish..
  Pulmonaria Erba  princesha likes this.
  Chi getta semi al vento farą fiorire il cielo

 9. #9
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  5,496
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  2810

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Ne google kerkova dhe ish..
  Pulmonaria Erba


  Nuk eshte kjo
  Lulja qe them une eshte ngjyre kafe sdi si ta shpjegoj..

  Keto qe solle ti kur isha e vogel hiqja lulen dhe pija lengun se e kishin te embel.

  princesha and Delirium Mind like this.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 10. #10
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Avatari i SunLiGhT
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  776
  Forca e Rrespektit
  1448

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Eridiona, mos eshte kjo ?  Heren e fundit u redaktua nga E3; 06-10-13 ne 21:20.
  princesha likes this.

 11. #11
  Hakuna Matata! Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Vendodhja
  。◕‿◕。
  Postime
  3,922
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  5273

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Citim Origjinale Postuar nga SunLiGhT Shfaq Poten
  Jo jo ajo thote kafe.. Er na fute ne pune

  princesha likes this.
  Chi getta semi al vento farą fiorire il cielo

 12. #12
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  5,496
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  2810

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Citim Origjinale Postuar nga SunLiGhT Shfaq Poten
  Jo Sun nuk eshte kjo

  Rrofshit per mundimin te dyja

  princesha likes this.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 13. #13
  Administrator Avatari i Sweetie
  Antarėsuar nė
  Mar 2013
  Postime
  1,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  25

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  "Zambaku i Gurit"  princesha, PiNkY and Didi like this.

 14. #14
  E3
  E3 eshte jashte linje
  Anėtar i Nderuar
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  8,808
  Forca e Rrespektit
  2581

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Tema dhe fotot u rifreskuan!

  Did,lulen qe kerkove s'ta gjeta 15. #15
  Moderatorė Avatari i PiNkY
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  3,498
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  2329

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Spartium junceum L. ose Gjineshtra  Manjola  Begonja  Convallaria.majalis ose dregeza  princesha, E3 and Didi like this.
  (Æ`•.•“Æ) (Æ`•.•“Æ)
  *`•.ø(Æ`•.•“Æ)ø.•“ ♥
  ☆ ŗ ♥ `•.ø.•“ ♥ŗ ☆

 16. #16
  C'est la vie. Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Vendodhja
  Cappellaio matto!
  Postime
  5,496
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  2810

  Default Titulli: Lulet e natyres Shqiptare

  Po kjo lulja si tip kashte, kush ja mban mend emrin?  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Lulet perkatese se shenjave horoskopike
  Nga Indola ne forum Astrologjia
  Pergjigje: 12
  Postimi i Fundit: 19-03-13, 18:00
 2. Rruga mė e gjatė nė botė, nga lulet
  Nga NeVertiti ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-10-11, 15:13
 3. Lulet pėrcjellin mesazh
  Nga NeVertiti ne forum Stil jete
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 13-10-11, 19:40
 4. Bukuria vjen nga lulet
  Nga sweetzzinna ne forum Makiazhi dhe mirėmbajtja lekurės
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-04-10, 13:09
 5. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-10, 09:07

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263