Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Kazakistan, dėbora e zezė trondit qytetin e ndotur

 1. Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  5,587
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  1350

  Jump to Comments

  Kazakistan, dėbora e zezė trondit qytetin e ndotur

  2 Comments by Jetesa Published on 11-01-2018 19:46
  Kazakistan, dėbora e zezė trondit qytetin e ndotur  11. 01. 2018

  Shumica e dėborės qė bie nė qytetin e Temirtau nė qendėr tė Kazakistanit ėshtė e zezė, dhe nė vend tė copėzave tė bardha me tė cilat fėmijėt preferojnė tė luajnė, dėbora e kėtushme duket mė shumė si thėngjill, pas rėnies sė njė pluhuri tė errėt misterioz.

  Shumė banorė shqetėsohen pėr shėndetin e tyre dhe po i bėjnė thirrje qeverisė tė ndermjetėsojė pėr shkaqet. Temirtau ėshtė qendra e industrisė kazake tė hekurit dhe strehon impianatin mė tė madh tė ēelikut nė vend, kombinatin metalurgjik Karaganda.

  Banorėt e Temirtau besojnė se ndotja vjen nga kompleksi metalurgjik. Rezidentėt i dėrguar njė letėr Aliya Nazarbayeva, bijės sė presidentit Nursultan Nazarbayev. "Dėbora vepron si njė test litmusi dhe zbulon masėn frikėsuese tė emertimeve. I gjithė pluhuri nga fabrika pėrfundon nė mushkėritė tona” thuhej nė letėr.


  /Sot/

  Heren e fundit u redaktua nga Jetesa; 1 Javė mė Parė ne 20:07.

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..… 2. Total Comments 2

  Comments

 3. #2
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,349
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  Pse mos eshte tek ne ajri me i paster..ne fush kosove bore te paster nuk te kap syri....shyqyr se nuk kemi fabrika me shume se .nje termocentral kemi dhe ai i shkret pa filtera eshte.
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 4. #3
  Kohe & Stine Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  33,651
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Pastaj plasin semundjet kancerogjene ne kushte te tilla ndotje ajri.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •