Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Kėta janė kandidatėt qė pėr herė tė parė po bėhen deputetė

 1. Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  tetova
  Postime
  3,346
  Post Thanks / Like
  Forca e Rrespektit
  0

  Jump to Comments

  Kėta janė kandidatėt qė pėr herė tė parė po bėhen deputetė

  1 Comments by legjenda Published on 18-06-2017 23:06
  Nė zgjedhjet e 11 qershorit shumė kandidatė pėr deputetė kanė arritur tė marrin vota tė mjaftueshme pėr t’u bėrė deputetė pėr herė tė parė.

  Nga koalicioni PDK-AAK-Nisma ulėsen e deputetit e ka siguruar Mėrgim Lushtaku, djali i kryetarit tė Komunės sė Skenderajt, Sami Lushtakut.

  Gjithashtu, Andin Hoti, djali i veprimtarit Ukshin Hoti ka marrė votat tė mjaftueshme pėr tė hyrė nė Kuvend. Nė mesin e deputetėve tė rinj tė kėsaj legjislature do tė jetė edhe Evgjeni Thaēi-Dragusha, mbesa e presidentit tė vendit, Hashim Thaēit, shkruan lajmi.net

  Vota tė nevojshme pėr tė siguruar ulėsen nė Kuvend ka marr edhe gazetari Milaim Zeka.

  Pėr herė tė parė nė ulėsen e deputetit do tė ulet edhe Shkumbin Demaliaj i AAK-sė.

  Edhe Grupi Parlamentar i LDK-sė do tė ketė figura qė pėr herė tė parė kanė arritur tė bėhen deputetė. Nė mesin e tyre janė: Driton Selmanaj qė deri vonė ka qenė pjesė e organizatave joqeveritare, Lumir Abdixhiku qė ka drejtuar “Riinvestin”, kėngėtari, Labinot Tahiri etj.

  Kurse nga radhėt e Lėvizjes Vetėvendosjes ulėsen e deputetit pėr herė tė parė e ka siguruar sekretari i kėtij subjekti, Dardan Molliqaj dhe aktori, Adem Mikollovci.

  Sigurisht se kėta nuk janė tė vetmit kandidatė qė pėr herė tė parė e kanė siguruar postin e deputetit. Nė dy javėt nė vijim pritet tė dalin rezultatet zyrtare, kur edhe do tė kuptohem emrat e tė gjithė deputetėve tė legjislaturės sė gjashtė tė Kosovės. /Lajmi.net/

 2. Total Comments 1

  Comments

 3. #2
  Themelues i Forumit Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,343
  Post Thanks / Like
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4327
  siq kan fillu duke ju futu politikes cdo njeri , cdo shpi do kete nganje deputet ne parlament
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •